• Piękne uroczystości, długo wyczekiwane spotkania, chwile radości i wzruszeń... tak minęły obchody 75-lecia naszej szkoły.
        Dziękujemy, że przyjechaliście, to Wy tworzycie historię naszej szkoły, cudowną atmosferę...
  • Dlaczego my?

• Sympatyczni pracownicy
      • Kochamy naszych uczniów, a oni kochają
        naukę w naszej szkole
      • Zorientowani na sport
      • W zdrowym ciele, zdrowy duch!
      • Bogata biblioteka
      • Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece
        • Zieleniec

29.03.2022

Jedynka na Zieleńcu 2022. Uczniowie naszej szkoły spędzili aktywnie czas na skąpanych w słoncu stokach Zieleńca. Uczyliśmy się jeździć na nartach i snowboardzie. Dziesiąty wypad - jak zwykle zakończony sukcesem.

• Akcja "Nowy wózek dla Tadeusza"

29.03.2022

Od wtorku w naszej szkole trwa akcja "Nowy wózek dla Tadeusza". Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaangażowanie oraz udział w akcji. Zakup nowego i bardziej nowoczesnego wózka ułatwi Tadeuszowi codzienne funkcjonowanie. Dla nas, jako nauczycieli, jest to bardzo wzruszające, że uczniowie tak chętnie przystąpili do działania. Sprzedaż wypieków , przygotowanie puszek do zbiorki oraz granie na instrumentach , to są Ich inicjatywy . Dziękujemy również wszystkim, którzy do tej pory wpłacili pieniądze na konto Tadeusza na siepomaga.pl. Jesteśmy także wdzięczni za samodzielne podejmowane inicjatywy na rzecz Tadeusza. Bjørn Berserk przeprowadził zbiórkę na streamingu, a dochód z niej przelał na konto. Bjørn nie zna osobiście Tadeusza (o zbiórce dowiedział się naszej strony na fb), ale bardzo chciał pomóc w zakupie wózka. Dziękujemy za Wasze i zachęcamy do dalszych wpłat. Każda złotówka ma znaczen

• "Olimpiada Solidarności - Dwie dekady historii"

29.03.2022

W środę 16 marca w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu odbył się etap wojewódzki VIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Olimpiada Solidarności - Dwie dekady historii". Konkurs ma na celu poszerzenie wśród uczniów wiedzy historycznej, szczególnie dotyczącej Polski z lat 1970-1990.

W etapie wojewódzkim brały udział uczennice naszej szkoły Julia Ferenz z klasy 3LOAa/SP oraz Alicja Kubicka z klasy 3TR/SP, które uzyskały najlepszy wynik w etapie szkolnym.

• Konkurs ZUS

22.03.2022

W naszej szkole odbył się konkurs ZUS “Jak zachęcić babcie lub dziadka do założena konta w banku?” Uczniowie klas o kierunku technik poligrafii i grafiki cyfrowej wykonali plakaty i komiksy na konkurs, tymi pracami zakwalifikowali się do etapu regionalnego wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach.

• Wycieczka do Szczecina

16.03.2022

7 i 8 marca 2022 roku odbył się wyjazd do Szczecina z akcji edukacyjnej „młody E-lider”. W projekcie brała udział klasa 1Ti oraz 2Tib.
          Po długiej choć przyjemnej podróży dotarliśmy do budynku Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie odbywały się nasze zajęcia. Po podzieleniu się na 4 grupy zostaliśmy oddani pod opiekę wykładowców. Po zajęciach pojechaliśmy do hotelu praktycznie w centrum Szczecina. Po rozpakowaniu całą grupa wyszliśmy na zwiedzanie miasta wraz z przewodnikiem. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy oraz zobaczyliśmy wiele pięknych miejsc. Przepełnieni tajemnicami Szczecina oraz wiedzą z uczelni udaliśmy się z powrotem do hotelu. Następnego dnia po śniadaniu znowu pojechaliśmy na uczelnię, gdzie odbyła się reszta planowanych zajęć. Po paru godzinach ze smutkiem na twarzach opuściliśmy uniwersytet aby udać się z powrotem do naszych domów. Była to świetna wycieczka, z któ

• Wyjście na łyżwy

16.03.2022

4 marca klasa 1 TI w ramach niespodzianki od rodziców i wychowawcy wyszła na łyżwy. Niektórzy pierwszy raz weszli na lodowisko inni świetnie jeździli. Uczniowie wzajemnie się uczyli i sobie pomagali. To była godzina świetnej zabawy ;)

• Targi Edukacyjne w Poznaniu

14.03.2022

11 marca młodzież w naszej szkoły uczestniczyła w Targach Edukacyjnych w Poznaniu.

Podczas wydarzenia uczniowie mogli zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu placówek edukacyjnych – m.in. uczelni wyższych z kraju i zagranicy, które zachęcić miały potencjalnych kandydatów, do wybrania takiej a nie innej ścieżki zawodowej. Podczas wydarzenia chętni mogli skorzystać z fachowej pomocy doradców zawodowych. Targi Edukacyjne to również bogaty program konferencji i szkoleń oraz warsztatów dla nauczycieli, rodziców i uczniów przygotowywanych przez wielkopolskie ośrodki doskonalenia nauczycieli.

• "Kobiety na ekranie"

14.03.2022

Uczniowie klas Technikum grafiki i poligrafii cyfrowej wzięli udział w międzyklasowym konkursie plastycznym. Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu filmowego pt. "Kobiety na ekranie". Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wybrać film, którego głównym bohaterem była kobieta lub dotyczył problemów kobiet. Z okazji Dnia Kobiet chcemy zaprezentować wyróżnione prace. Oprócz prac zamieszczonych na naszej stronie, prace można zobaczyć przy sali 05a. Wszystkim uczestnikom gratuluje.

• Ważne linki i nasi Partnerzy

• MEN