• Technikum nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich

• Technik mechatronik
        • Technik budownictwa
        • Technik informatyk
        • Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
        • Technik żywienia i usług gastronomicznych z innowacją „dietetyka”

Nazwa: TECHNIK RACHUNKOWOŚCI

Języki obce: język angielski, język niemiecki

Absolwent kierunku technik ekonomista może być zatrudniony we wszystkich podmiotach gospodarczych bez względu na ich formę organizacyjną czy własnościową; w bankach, ubezpieczeniach społecznych, biurach rachunkowych, urzędach skarbowych, firmach zajmujących się obrotem nieruchomościami, firmach konsultingowych. Nabyte umiejętności umożliwiają absolwentowi prowadzenie własnej działalności. Technik ekonomista zajmuje stanowiska w małych podmiotach gospodarczych oraz w firmach i instytucjach, w których potrzebna jest podstawowa wiedza i umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości.

Nazwa: TECHNIK MECHATRONIK

Języki obce: język angielski, język niemiecki

Absolwent po ukończeniu szkoły kształcącej w zawodzie technik mechatronik będzie przygotowany do rozpoczęcia kształcenia na poziomie politechnicznym na wydziałach, które kształcą inżynierów mechatroników, mechaników, elektryków, elektroników, informatyków i automatyków.

Technik mechatronik może znaleźć zatrudnienie:

1. W dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych o zautomatyzowanym
          i zrobotyzowanym cyklu produkcyjnym (np. branża Automotive, AGD, obrabiarek CNC itp.), w charakterze pracownika produkcyjnego, pracownika działu utrzymania ruchu, działu remontowego, pracownika niższego szczebla dozoru oraz pracownika – asystenta projektanta i konstruktora.
        2. W małych firmach, w których pracownik spełnia szereg funkcji i zadań od produkcji do utrzymania ruchu.
        3. Może prowadzić własną działalność gospodarczą (np. usługową) w zakresie napraw i konserwacji urządzeń, które można potocznie nazwać mechatronicznymi.

Nazwa: TECHNIK BUDOWNICTWA

Języki obce: język angielski, język niemiecki

Technik budownictwa może wykonywać i nadzorować
        organizację zadań zawodowych związanych z: budową domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, obiektów przemysłowych
        i użyteczności publicznej; budową budowli inżynierskich, kosztorysowaniem robót budowlanych, utrzymaniem obiektów budowlanych; wytwarzaniem materiałów i elementów budowlanych; zarządzaniem budynkami. Technik budownictwa może także pracować
        w biurach projektów jako asystent projektanta, a po nabyciu odpowiedniego stażu pracy uzyskać uprawnienia budowlane
        w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, jak również prowadzić własną firmę budowlaną.

Nazwa: TECHNIK INFORMATYK

Przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: matematyka

Języki obce: język angielski, język niemiecki (tylko  w zakresie podstawowym)

Informatyka jest jedną z najszybciej rozwijających się branż na rynku pracy. Osoba z tytułem technik informatyk może znaleźć zatrudnienie w takich miejscach jak: instytucje zajmujące się tworzeniem i eksploatacją oprogramowania komputerowego, firmy sprzedające sprzęt komputerowy, firmy instalujące oprogramowanie i sieci komputerowe, punkty serwisowe sprzętu komputerowego, studia graficzne i dźwiękowe oraz wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa i instytucje korzystające z komputerów.

Nazwa: TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

Przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: matematyka

Języki obce: język angielski, język niemiecki (tylko  w zakresie podstawowym)

Absolwent naszej szkoły kształcącej w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej ma duże możliwości podjęcia pracy. Jest on potrzebny w każdej niemal agencji reklamowej, pracowniach DTP, drukarniach cyfrowych (ale i klasycznych) oraz firmach wydawniczych, studiach graficznych, firmach zajmujących się obsługą marketingową innych przedsiębiorstw, instytucjach badawczych przy dokumentacji badań, własnej firmie świadczącej usługi z zakresu grafiki komputerowej. Od jego umiejętności zależy bowiem ostateczny wygląd ulotek, prospektów, gazet, czasopism kolorowych oraz książek.

Nazwa: TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH Z INNOWACJĄ "DIETETYK"

Przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: biologia

Języki obce: język angielski, język niemiecki

Absolwent jest przygotowany do sporządzania potraw i napojów.
        Posiada te same umiejętności, które potrzebne są w pracy kucharza. Ponadto wykonuje zadania zawodowe związane z planowaniem i ocenianiem żywienia, organizowaniem i wykonywaniem usług. Posługuje się nowoczesnymi technologiami i urządzeniami, które ułatwiają realizację zadań zawodowych. Planuje i ocenia jadłospisy. Oblicza wartość odżywczą i energetyczną posiłków. Układa menu codzienne i okolicznościowe. Korzysta z programów komputerowych, które ułatwiają planowanie i rozliczanie działalności zakładu.
        Przedstawia ofertę  usług gastronomicznych. Jest otwarty na nowości i kreatywny w działaniu, poprzez nowoczesne dekoracje potraw, aranżację stołów i sal konsumpcyjnych.