• Jedynka świętuje Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie

     •  

      22 września 2018 roku nasza szkoła przyjęła imię Powstańców Wielkopolskich. Uczniowie naszej szkoły aktywnie przyłączyli się do świętowania tak ważnego dla nas wydarzenia.

      Miłośnicy wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim wzięli udział w quizie historycznym. Quiz ten składa się z trzech rodzajów pytań:

      • ułożenie chronologicznie wydarzeń dot. Powstania Wielkopolskiego;

      • dopasowanie wydarzeń do miejscowości na mapie Wielkopolski, w których miały miejsce;

      • stwierdzenie, czy dana informacja jest prawdziwa czy fałszywa.

      uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w akcji popularyzującej datę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego i przygotowali plakaty związane z wybuchem Powstania oraz odwiedzili ważne miejsca upamiętniające to wydarzenie oraz ich bohaterów

      społeczność szkolna wzięła udział w akcji #KAŻDY Z NAS JEST POWSTAŃCEM i mogli sprawdzić, jaką rolę pełniliby podczas Powstania Wielkopolskiego. Na podstawie odpowiedzi na pytania dotyczące zainteresowań czy cech charakteru, generowana jest odpowiedź wskazująca funkcję podczas Powstania: sanitariuszka/sanitariusz, łączniczka/łącznik, dowódczyni/dowódca, żołnierka/żołnierz, edukatorka/edukator.

      11 listopada w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbyło się zakończenie projektu "Jarociniaków Drogi do Niepodległości". Powstały dwa filmy promujące Powstanie Wielkopolskie, które zostały zrobione przez uczniów naszej szkoły:

      https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=WzJwf27XA0o...

      https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=ckk5NcKG7AM...

      22 grudnia dyrektor szkoły p. Marek Sobczak wraz z p. Lidia Czechak oraz p. Katarzyna Szymkowiak zapalili choinkę w kolorze białym oraz czerwonym

      23 grudnia zawisła flaga powstańcza na budynku naszej szkoły

      Zapraszamy do wspólnego świętowania tak ważnego dla nas wydarzenia oraz zachęcamy do przesyłania kolejnych zdjęć, które chętnie zamieścimy na naszym profilu na fb oraz Instagramie @zsp1_jarocin

      #27grudnia #TestPowstańca #ŚwiętoPaństwowe #PolskaDziękuje #PolskaŚwiętuje #PowstanieWielkopolskie

      27 grudnia - Powstanie Wielkopolskie

     • Warsztaty Świąteczne

     • 26 listopada w naszej szkole obyły się warsztaty cukiernicze z wykorzystaniem technik zdobienia pierników. Młodzież Wolontariatu pod czujnym okiem naszej szkolnej specjalistki w tej dziedzinie Pani Danuty Kożuch zdobiła pierniki. Są to pierniki ozdobne, które będę sprzedawane podczas kiermaszu świątecznego. Dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. W miłej i sympatycznej atmosferze przy muzyce kolęd czas upływał bardzo szybko. Dziękujemy za miłe popołudnie . Wolontariusze

     • Szkoła Wodorowa.

     • 28.10.2021 r. odbyła się edukacyjna wycieczka do Poznania realizowana w ramach projektu Szkoła Wodorowa.

      Uczniowie klas 3LOb Gim, 3LOb SP, 2LOb SP uczestniczyli w konferencji "Transformacja wodorowa- szansą dla Wielkopolskiej Gospodarki." Program konferencji obejmował prezentacje oraz dyskusje panelowe na temat "Społeczeństwo wodorowe-korzyści dla każdego" z udziałem wybitnych ekspertów naukowych i biznesowych. Uczniowie zapoznali się ze sposobami produkcji wodoru i jego zastosowaniem w życiu codziennym jako alternatywne źródło energii. Po konferencji nasi uczniowie podzielili się swoimi spostrzeżeniami. udzielając wywiadu do telewizji. Wycieczka została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

     • Groby Powstańców Wielkopolskich.

     • Nasza szkoła nosi zaszczytne imię Powstańców Wielkopolskich. Jak co roku Wolontariusze, ze szkolnego koła wolontariatu, wraz z opiekunkami udali się na groby Powstańców Wielkopolskich. W zadumie pomodlili się za Tych, którzy walczyli za wolność w latach 1918-1919. Uczniowie zapalili znicze i oddali hołd poległym.

      Wolontariusze odwiedzili także groby nauczycieli, których już nie ma wśród nas. Na każdym grobie zapalono znicz na znak, że nasza szkolna społeczność o nich pamięta.

      Pamiętajmy w tym dniu, o naszych bliskich i o tych, na których grobach nikt nie zapali lampki i nikt nie odmówi modlitwy.

      Wolontariusze.

     • Dzień kanapki

     • Z okazji Dnia Kanapki klasa 2 Technikum Żywienia wykonała konkursowe kanapki. Wykazali się inwencją twórczą, którą za pomocą Waszych chcielibyśmy nagrodzić. Głosujcie do niedzieli do godz. 20.00 !

     • Szkolny etap VI Olimpiady Statystycznej.

     • 3 listopada 2021r. odbył się w naszej szkole etap szkolny VI Olimpiady Statystycznej. W zmaganiach wzięło udział 12 uczniów klas trzecich i czwartych Technikum Ekonomicznego i Technikum Rachunkowości.

      Olimpiada statystyczna jest olimpiadą tematyczną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych. Podczas konkursu, uczniowie rozwiązywali test on-line przygotowany przez organizatorów – Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Test składał się z trzech części, każda o różnym stopniu trudności.

      Uczniowie zakwalifikowani do etapu okręgowego, który odbędzie się 8 grudnia w Poznaniu, to:

      Emilia Pawlaczyk klasa 4 TE – 1 miejsce

      Paulina Ratajczak klasa 4 TE – 2 miejsce

      Agnieszka Niemczyk klasa 3TR/Gim – 3 miejsce

      Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom Olimpiady dziękujemy za udział i trud włożony w przygotowanie się do konkursowych zmagań.

     • Dzień kanapki.

     • Dzień Kanapki w ZSP1 - obok konkursu na najładniejszą kanapkę, klasa dyżurna - 2TI zaprosiła specjalnego gościa, który częstował uczniów i pracowników naszej szkoły małym "conieco na głoda". Akcji towarzyszyła zbiórka wspierająca szkolny wolontariat. Prezentujemy foto-galerię z wydarzenia, a w konkursie foto, mały głodek wybrał zwyciężczynię, Martynę Nawrocką z klasy 4TEa, którą zapraszamy po odbiór bonów na kanapkę w restauracji ALLE KANAPKA (bony do odbioru w sali 21 u pana Przemka Łączniaka).

     • Wolontariat pomaga podopiecznym z rodzin zastępczych

     • W czwartek 4 listopada 2021 r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z przedstawicielami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Są to osoby sprawujące pieczę nad rodzinami zastępczymi. Przedstawili młodzieży Wolontariatu zasady funkcjonowania takich rodzin i poprosili o pomoc w nauce dla swoich podopiecznych. Wolontariat włączył się w akcję i rozpoczynamy działania związane z pomocą i współpracą dla dzieci potrzebujących pomocy przebywających w Rodzinach Zastępczych na terenie naszego powiatu.

     • Wrocław zdobyty!!!

     • Klasy z rozszerzeniem z biologii (2TŻ, 3TŻ GIM, 3LOb SP) spędziły cudowny dzień we Wrocławiu. Pierwszym etapem wycieczki była wystawa Body World. Wystawa ta prezentuje autentyczne ludzkie ciała i przedstawia fascynujące instalacje multimedialne, prezentuje ludzki organizm. Była to doskonała lekcja poszanowania ciała ludzkiego i życia. Ukazała nam jak bardzo ważny jest styl życia każdego dnia. Następnie udaliśmy się do ZOO Jest to największy ogród zoologiczny w Polsce. Żyje tu ponad 12 tysięcy zwierząt reprezentujących 1100 gatunków. Uczniowie podczas zwiedzania mieli zadania do wykonania. Ostatnim etapem był Ogród Japoński Oryginalne rośliny i niezwykła aranżacja przestrzeni. Ogród Japoński to jedno z najpopularniejszych miejsc spacerów, który został zaaranżowany zgodnie z regułami projektowania tradycyjnych orientalnych ogrodów. To pełen symboli przykład harmonijnego połączenia sił przyrody i działania człowieka. Przyciąga architekturą, aranżacją i rzadką roślinnością. W jego budowie brali udział specjaliści z Japonii – architekci krajobrazu i ogrodnicy.

      Również pogoda sprawiła, że ten dzień był wspaniały !

     • Eksperymenty chemiczne

     • Chemia to dziedzina nauki, która może zafascynować nawet największych humanistów Szczególnie jeśli te lekcje są wzbogacone o eksperymenty. Nasza szkoła jest wyposażona w nowoczesną pracownię chemiczną Nasz ostatnie eksperymenty to specyficzny barwny gaz, mieszanina wybuchowa, dehydratacja cukru

     • Z wizytą w Restauracji Stary Młyn

     • W ramach przedmiotowej wycieczki klasa 2 Technikum Żywienia odwiedziła restaurację Restauracja Stary Młyn Jarocin. Właścicielka pani Renata Klim pokazała restaurację od zaplecza do sali konsumenckiej. Dziękujemy za przemiłe przyjęcie, kompetentne przedstawienie aspektów działalności zakładu oraz opowiedzenie o tym, jak pasja do pracy przekłada się na zawodowy sukces.

     • Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych

     • 25.10.2021 w ZSP1 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych Po kilkugodzinnych zmaganiach, sędzia zawodów p. Marek Sobczak ogłosił wyniki.

      1 miejsce i awans do dalszego etapu wywalczył zespół z ZSP1. Szczególne podziękowania dla naszego absolwenta Adama Marcisza za pomoc w przygotowaniu zawodników.

      Opiekunem zespołu jest Iwona Ciesielska