• XV Regionalny Konkurs Informatyczny

• Już piętnasty raz wspólnie z LO nr 1 w Jarocinie zorganizowaliśmy Regionalny Konkurs Informatyczny.

17 kwietnia 2023 r.  zmagania konkursowe odbyły się w LO nr 1 Jarocinie. W konkursie wzięło udział 38 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Leszna, Rawicza, Ostrowa Wielkopolskiego, Gostynia, Środy Wielkopolskiej Ostrzeszowa, Kalisza, Krotoszyna i Jarocina.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza część wyłoniła 16 finalistów. Po zsumowaniu punktów z obu części konkursu najlepszym okazał się Borys Łangowicz z II Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie.

Uczniowie zsp1 jak zwykle godnie reprezentowali naszą szkołę, najlepsze 3 miejce uzyskał Bartosz Bąk, Aleksander Tyrcz uklasował się na 6 miejscu.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał cenne nagrody. Uczniowie między zmaganiami zwiedzali Jarocin: uczestniczyli w zajęciach w Małym Centrum Nauki Sowa w Pałacu Radolińskich, zwiedzali wystawę w Spichlerzu Polskiego Rocka.

Pomysłodawcom i wielkim mentorem naszego konkursu jest pan Andrzej Muzyka, bez niego ten konkurs nie istniałby.

Komisję konkursową tworzyli nauczyciele ZSP1 i LO nr I w Jarocinie: Andrzej Muzyka, Przemysław Łączniak, Jan Gabruk, Paweł Grzegorzewski, Alicja Kniat, Dorota Przewoźna i Robert Strzelecki.

Wyniki konkursu:

1 Łangowicz Borys II LO w Lesznie

2 Kryjom Marcin ZST w Ostrowie Wlkp

3 Bąk Bartosz ZSP nr 1 w Jarocinie

4 Bielawski Kacper ZSP nr 2 w Krotoszynie

4 Strzelecka Aleksandra LO nr 1 w Jarocinie

5 Marciniak Tobiasz III LO w Kaliszu

6 Tyrcz Aleksander ZSP nr 1 w Jarocinie

6 Michalak Adam LO nr 1 w Jarocinie

7 Kościelniak Paweł LO w Środzie Wlkp

8 Sadzki Wiktor Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu

9 Małyszek Kacper Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu

10 Gąsior Tomasz I LO w Rawiczu

10 Brajer Fryderyk III LO w Kaliszu

11 Kiełbowski Paweł ZSP nr 1 w Jarocinie

12 Grzesiński Wojciech ZSP nr 1 w Jarocinie

13 Wolniaczyk Marcin Technikum im. św. Józefa w Kaliszu

Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim, którzy tworzą ten konkurs!