• „Połączenie sił to początek, pozostanie razem
        to postęp, wspólna praca to sukces”.

Henry Ford

Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie, bowiem członkiem Samorządu Uczniowskiego staje się każdy w chwili przyjęcia do szkoły. Samorząd jest nie tylko organizacją zarządzaną przez uczniów, ale jest przede wszystkim organizacją, której nadrzędnym zadaniem jest działanie na rzecz uczniów - reprezentowanie interesów uczniów wobec nauczycieli, rodziców oraz dyrekcji szkoły, a także współdecydowanie o sprawach ich dotyczących.

Dla właściwego działania na rzecz uczniów Samorząd Uczniowski wybiera w corocznych wyborach swoje prezydium.

W czerwcu roku szkolnego 2020/2021 w skład prezydium Samorządu Uczniowskiego weszli:

Paweł Chmura - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

Dawid Zawisła - z-ca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Stanisław Gauza - skarbnik Samorządu Uczniowskiego

a także:

Żaneta Hojnacka - członek Samorządu Uczniowskiego

Agnieszka Wypychowska - członek Samorządu Uczniowskiego

Marcin Dzierla - członek Samorządu Uczniowskiego

Nikola Kozera - członek Samorządu Uczniowskiego

Magda Mańkowska – protokolant z Koła Wolontariatu.

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest p. mgr Sandra Urny.

To społeczność uczniowska decyduje, jakich działań oraz aktywności podejmuje się Samorząd oraz nad jakimi kwestiami Samorząd się pochyla, stąd tak naprawdę pole działania samorządu jest właściwie nieograniczone.

W poprzednich latach Prezydium Samorządu Uczniowskiego organizowało bądź współorganizowało takie wydarzenia integrujące środowisko szkolne, jak: Otrzęsiny klas I, Dzień Chłopca, Dzień Kobiet, Order Uśmiechu Jedynki, Mikołajki, Bożonarodzeniowe konkursy, np. fotograficzne, a także Walentynki.
        Działanie Samorządu to jednak nie tylko działalność integracyjna czy rozrywkowa, ale także działania prospołeczne, dlatego młodzież skupiona w prezydium Samorządu bierze od kilku lat udział w akcjach promujących transplantologię, krwiodawstwo oraz przeszczepy szpiku a nawet organizuje akcję krwiodawstwa w naszej szkole! Jest także organizatorem akcji Świąteczna Paczka Jedynki, która ma na celu wsparcie materialne potrzebujących uczniów naszej szkoły. Działanie w Samorządzie Uczniowskim daje każdemu uczniowi szansę znalezienia swojego miejsca w szkole, zapraszamy do działania razem z nami!