• Piękne uroczystości, długo wyczekiwane spotkania, chwile radości i wzruszeń... tak minęły obchody 75-lecia naszej szkoły.
        Dziękujemy, że przyjechaliście, to Wy tworzycie historię naszej szkoły, cudowną atmosferę...
  • Dlaczego my?

• Sympatyczni pracownicy
      • Kochamy naszych uczniów, a oni kochają
        naukę w naszej szkole
      • Zorientowani na sport
      • W zdrowym ciele, zdrowy duch!
      • Bogata biblioteka
      • Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece
        • Studniówka 2022

24.01.2022

"...Mój pierwszy bal, te walczyki leciutkie jak świerszcze,pierwszy bal, czyjeś oczy wesołe, na szczęście.
          Pierwszy bal. Bal z myszką, bal z łezką, bal za mgłą ,i walczyki co jeszcze się śnią...Mój pierwszy bal, sentymentalny bal, troszeczkę żal,mój pierwszy, jedyny bal..."

Agnieszka Osiecka

• "Poloneza czas zacząć..."

24.01.2022

Studniówka to tradycja wpisana w kalendarz szkolny. Życzymy Wam aby ten to pierwszy bal był najwspanialszym i niezapomnianym balem w Waszym życiu.

"Ta chwila czarowna głębią nocy,szaleństwem fioletu,srebra bladym świtemniech zawsze trwa..."

John Feeling Bekannte

• KURS CISCO INTERNET RZECZY (IoE) w ZSP1

24.01.2022

Zakończyliśmy właśnie kurs dla klasy 1TI w ramach Lokalnej Akademii CISCO ZSP1, dzięki której uczniowie klasy informatycznej mogli zdobyć swoje pierwsze certyfikaty CISCO. Jest to dopiero początek ich kariery w Naszej szkole i z pewnością, w kolejnych latach będą mogli poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w ramach NetACAD. CISCO jest międzynarodową firmą o zasięgu globalnym, z którą ZSP1 współpracuje od kilku lat, dzięki czemu możliwe jest wdrażanie najnowszych technologii i zapoznawanie uczniów z nimi. Opiekunami akademii są panowie Robert Strzelecki i Przemo Łączniak.

• LODOWISKO :-)

• Darmowe kursy

24.01.2022

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w kolejnych edycjach kursów poświęconych językowi angielskiemu lub zagadnieniom około-ekonomicznym (matematyka, przedsiębiorczość, ekonomia i itp.)! W ofercie znaleźć można szereg kursów, idealnych pod kątem przygotowania do egzaminu maturalnego lub poszerzenia wiedzy w wybranych obszarach tematycznych

• Warsztaty Świąteczne

28.11.2021

26 listopada w naszej szkole obyły się warsztaty cukiernicze z wykorzystaniem technik zdobienia pierników. Młodzież Wolontariatu pod czujnym okiem naszej szkolnej specjalistki w tej dziedzinie Pani Danuty Kożuch zdobiła pierniki. Są to pierniki ozdobne, które będę sprzedawane podczas kiermaszu świątecznego. Dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. W miłej i sympatycznej atmosferze przy muzyce kolęd czas upływał bardzo szybko. Dziękujemy za miłe popołudnie . Wolontariusze

• Szkoła Wodorowa.

09.11.2021

28.10.2021 r. odbyła się edukacyjna wycieczka do Poznania realizowana w ramach projektu Szkoła Wodorowa.

Uczniowie klas 3LOb Gim, 3LOb SP, 2LOb SP uczestniczyli w konferencji "Transformacja wodorowa- szansą dla Wielkopolskiej Gospodarki." Program konferencji obejmował prezentacje oraz dyskusje panelowe na temat "Społeczeństwo wodorowe-korzyści dla każdego" z udziałem wybitnych ekspertów naukowych i biznesowych. Uczniowie zapoznali się ze sposobami produkcji wodoru i jego zastosowaniem w życiu codziennym jako alternatywne źródło energii. Po konferencji nasi uczniowie podzielili się swoimi spostrzeżeniami. udzielając wywiadu do telewizji. Wycieczka została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

• Groby Powstańców Wielkopolskich.

09.11.2021

Nasza szkoła nosi zaszczytne imię Powstańców Wielkopolskich. Jak co roku Wolontariusze, ze szkolnego koła wolontariatu, wraz z opiekunkami udali się na groby Powstańców Wielkopolskich. W zadumie pomodlili się za Tych, którzy walczyli za wolność w latach 1918-1919. Uczniowie zapalili znicze i oddali hołd poległym.

• Dzień kanapki

09.11.2021

Z okazji Dnia Kanapki klasa 2 Technikum Żywienia wykonała konkursowe kanapki. Wykazali się inwencją twórczą, którą za pomocą Waszych chcielibyśmy nagrodzić. Głosujcie do niedzieli do godz. 20.00 !

• Szkolny etap VI Olimpiady Statystycznej.

09.11.2021

3 listopada 2021r. odbył się w naszej szkole etap szkolny VI Olimpiady Statystycznej. W zmaganiach wzięło udział 12 uczniów klas trzecich i czwartych Technikum Ekonomicznego i Technikum Rachunkowości.

Olimpiada statystyczna jest olimpiadą tematyczną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych. Podczas konkursu, uczniowie rozwiązywali test on-line przygotowany przez organizatorów – Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Test składał się z trzech części, każda o różnym stopniu trudności.

• Dzień kanapki.

09.11.2021

Dzień Kanapki w ZSP1 - obok konkursu na najładniejszą kanapkę, klasa dyżurna - 2TI zaprosiła specjalnego gościa, który częstował uczniów i pracowników naszej szkoły małym "conieco na głoda". Akcji towarzyszyła zbiórka wspierająca szkolny wolontariat. Prezentujemy foto-galerię z wydarzenia, a w konkursie foto, mały głodek wybrał zwyciężczynię, Martynę Nawrocką z klasy 4TEa, którą zapraszamy po odbiór bonów na kanapkę w restauracji ALLE KANAPKA (bony do odbioru w sali 21 u pana Przemka Łączniaka).

• Wolontariat pomaga podopiecznym z rodzin zastępczych

09.11.2021

W czwartek 4 listopada 2021 r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z przedstawicielami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Są to osoby sprawujące pieczę nad rodzinami zastępczymi. Przedstawili młodzieży Wolontariatu zasady funkcjonowania takich rodzin i poprosili o pomoc w nauce dla swoich podopiecznych. Wolontariat włączył się w akcję i rozpoczynamy działania związane z pomocą i współpracą dla dzieci potrzebujących pomocy przebywających w Rodzinach Zastępczych na terenie naszego powiatu.

• Ważne linki i nasi Partnerzy

• MEN