• Integracja informatyków ;)

     • Integracja klasy 1 TI odbyła się w piątek, 17.09.2021 roku. Całe spotkanie przebiegało w bardzo wesołej atmosferze. Na początku zagraliśmy w interaktywną grę o naszej szkole, polegającą na wykonaniu różnych ciekawych zadań, m.in. poszukaniu 10 sal informatycznych czy też zrobieniu sobie zdjęcia z panią sekretarką. Potem przyszedł czas na to, co wszyscy lubimy, czyli pizzę. Po wspólnie zjedzonym posiłku rozpoczęła się wspólna integracja. Razem z naszą wychowawczynią p. Dorotą Przewoźną graliśmy w karty oraz w tenisa stołowego. Następnie usiedliśmy w kółku i opowiadaliśmy o sobie. Każdy z nas przedstawił się w kilku zdaniach. Mówiliśmy, m.in. o formach spędzania wolnego czasu oraz naszych pasjach. Była to świetna forma wzajemnego poznania się i jestem pewien, że podczas klasowej integracji każdy dowiedział się o sobie wiele nowych oraz ciekawych rzeczy.

       

      Stanisław, uczeń klasy 1 TI

     • "Myślę, więc nie śmiecę”

     • "Myślę, więc nie śmiecę” takie hasło przyświecało tegorocznej międzynarodowej kampanii „Sprzątania świata”. Przez cały weekend indywidualnie i grupowo, w powiecie, kraju i świecie przeprowadzano akcje sprzątania najbliższej okolicy. W tej wspólnej lekcji uczącej poszanowania środowiska wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. W piątek od samego rana młodzież klasy II i III LOb porządkowała dziedziniec i teren przyszkolny. W ich workach znalazły się przede wszystkim puszki, plastikowe butelki i woreczki foliowe. Każde takie przedsięwzięcie oprócz satysfakcji z dobrze wykonanego zadania, ma na celu wzrost świadomości ekologicznej, dlatego przypominamy, że na korytarzach szkolnych rozmieszczone są kosze, do których należy wrzucać posegregowane odpady. Dziękujemy wszystkim, którzy każdego dnia „myślą i nie śmiecą”.

     • Integracja 1 LOa

     • W piątek 10 września swoją integrację miała również klasa 1LOa wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Nowak. Było dużo sportu , zabaw i pozytywnych emocji do samego rana :)

     • Akcja - integracja 1 TR

     • Minęły już dwa tygodnie od rozpoczęcia roku szkolnego. Zaczęły się nowe znajomości i pierwsze przyjaźnie. Uczniowie naszej szkoły poznają szkołę, kolegów, nauczycieli i wychowawców. W piątek 10 września uczniowie klasy 1 TR wraz z wychowawczynią p. Urszula Korzyniewska spotkali się podczas integracji klasowej na dziedzińcu Jedynki Pogoda dopisała

     • Budowlany ERASMUS w Jedynce

     • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie już po raz piąty bierze udział w praktykach zagranicznych w ramach programu Erasmus+. Otrzymana kwota dofinansowania w wysokości 250 000 zł pokrywa wszystkie koszty związane z udziałem w projekcie. W ramach dofinansowania uczniowie odbywają przygotowanie teoretyczne, przygotowanie językowe oraz otrzymają pełne wyposażenie robocze, ale przede wszystkim biorą udział w zagranicznych praktykach w jednym z renomowanych centrów kształcenia zawodowego w Niemczech. Podczas pobytu uczniowie mają zagwarantowane wycieczki (Berlin, Poczdam) oraz otrzymują kieszonkowe. Uczniowie zainteresowani projektem muszą tylko wyrazić chęć udziału w wyjeździe i przejść etap rekrutacji.

      W ramach projektu praktykanci poznają systemy konstrukcji szkieletowych, metody izolacji dźwiękowych i termicznych, dokonają pomiarów budynków, szukają ukrytych wad konstrukcyjnych w termoizolacji budynku. Odskocznią od zajęć warsztatowych są wycieczki do Berlina i Poczdamu, a także do jedynej cegielni – manufaktury w Niemczech, wytwarzającej cegły wykorzystywane w renowacji budynków zabytkowych.

      Nadzór merytoryczny nad projektem sprawuje dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 p. Marek Sobczak, a koordynatorami projektu są p. Grzegorz Gorzelańczyk i p. Krzysztof Gniatczyk. Łącznie na praktykę wyjedzie 24 budowlańców jarocińskiej Jedynki.

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 odbędzie się 1 września br. wg poniższego harmonogramu:

      g. 8:00 - msza św. w kościele oo. Franciszkanów

      g. 9:00 - uczniowie klas pierwszych spotykają się na inauguracji roku szkolnego w auli ZSP1, po zakończeniu uroczystości przejście z wychowawcami do sal

      g. 9:00 - uczniowie klas 2-5 technikum oraz 2-4 liceum ogólnokształcącego spotykają się z wychowawcami w salach

      przydzial_sal_rozpoczecie_roku_2021_22.pdf

     • Pomagamy!!!

     • „W tańcu najważniejsza jest intencja, a nasza jest szczególna, bo tańczymy DLA KAROLINY” – tymi słowami rozpoczęliśmy 29 lipca na parkingu ZSP 1 challenge zorganizowany na leczenie Karoliny Konrady Fajfer. Podjęliśmy wyzwanie, a energia, zabawa i chęć pomagania przyświecała zebranym uczniom, nauczycielom i sympatykom Jedynki, którzy zatańczyli do utworu „Jerusalema”. 1512 zł to nasza cegiełka - dorzucamy ją do zbiórki charytatywnej na rzecz absolwentki naszej szkoły, która zmaga się z chorobą.

      Wszyscy tych, którzy nie mogli być z nami 29 lipca, a chcą wspomóc zbiórkę, serdecznie zachęcamy: https://zrzutka.pl/8r3ajn

      Szczególne podziękowania kierujemy do:

      Zuzanna Lamprecht, która pokazała nam kroki Jerusalemy i motywowała do działania, Michał Skrzypczak- Fotoblog i OnPhoto Paweł Łąkowski, którzy uwiecznili atmosferę tego wydarzenia,

      Szkolnego Koła Wolontariatu ZSP1 oraz uczniów odpowiedzialnych za oprawę muzyczną.

      DZIĘKUJEMY za Wasze otwarte serca! A za Karolinę trzymamy mocno kciuki!

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

     •  

      25 czerwca 2021 roku zebraliśmy się w szkolnej auli, by pożegnać rok szkolny 2020/2021. Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością szanowni goście: Starosta Powiatu Jarocińskiego – Lidia Czechak, Wicestarosta – Katarzyna Szymkowiak, Członek Zarządu – Mariusz Stolecki oraz wieloletnia dyrektorka jarocińskiej Jedynki – Urszula Goling.

      Dyrektor szkoły, pan Marek Sobczak w wygłoszonym przemówieniu podsumował miniony rok naszych zdalnych zmagań oraz pożegnał odchodzących na emeryturę pedagogów: panią Arletę Zdunek–Barańską – lubianą i cenioną nauczycielkę fizyki, a także pana Janusza Zwierzyckiego, który z naszą szkołą związany jest od 1983 r. Uczniowie zapamiętają go nie tylko jako nauczyciela wychowania fizycznego, ale też siatkarza, świetnego organizatora wycieczek, miłośnika żeglarstwa, a także pomysłodawcę i wykonawcę Skweru Absolwenta i otaczającego dziedziniec szkolny – ogrodu z pięknie kwitnącymi różami. Gospodarzami uroczystości były klasy: 1 TR pod kierownictwem Violetty Czabańskiej oraz 1 LOa, której wychowawczynią jest Marlena Robak Adamkiewicz.

      Za trud nauczania i wychowania - dyrekcji oraz wszystkim pracownikom szkoły – podziękował nowy przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Paweł Chmura – uczeń kl. 2 TI SP.

      W tym trudnym, bo zdalnym roku szkolnym aż 90 uczniów odebrało świadectwo z wyróżnieniem oraz nagrodę książkową z rąk dyrektora – pana Marka Sobczaka.

      Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy osiągnięć! Życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości: interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu! Do zobaczenia 1 września!