• Targi TAROPAK w Poznaniu

• Klasa 3 TC Gim 6 października wzięła udział w wycieczce do Poznania podczas, której miała okazję zapoznać się z nowoczesnymi technologiami produkcji opakowań, które prezentowane były podczas targów TAROPAK. Uczniowie wykorzystali również okazję, aby dokonać degustacjil potraw w czasie targów POLAGRA. Następnie odbyła się lekcja muzealna w Muzeum Narodowym. Temat lekcji to "Fałszerze".

Oryginał, kopia, falsyfikat, reprodukcja to pojęcia, które zostały w ciekawy sposób wyjaśnione. Uczestnicy lekcji poznali historię dwóch kradzieży dzieł z muzeum i wzięli udział w grze, podczas której rozpoznawali znajdujące się w Muzeum dzieła.

• SMAKI REGIONÓW

• Klasy Technikum Żywienia wzięły udział w Targach "SMAKI REGIONÓW". Podczas targów można było skosztować produktów, które są ekologiczne i przygotowywane w rytmie slow. Podczas targów Smaki Regionów była Scena Kulinarna, na której mistrzowie kuchni gotowali tradycyjne i regionalne potrawy.

Na targach zaprezentowało się blisko 220 wystawców - lokalnych producentów z całej Polski.

• Wielkopolska Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2021/2022

• W dniu 17 września 2021 w Mikorzynie koło Konina odbyła się Wielkopolska Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2021/2022 połączona z Podsumowaniem Współzawodnictwa na Najbardziej Usportowioną Szkołę w Wielkopolsce w roku szkolnym 2020/2021.

Podczas podsumowania zostały wręczone wyróżnienia dla szkół w kategoriach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady, które odebrali przedstawiciele szkól. Wręczone zostały również wyróżnienia dla najaktywniejszych powiatów w sporcie szkolnym.

Nasza szkoła zajęła wysokie IV miejsce!

• Młody e-lider

• W naszej szkole realizowany jest od października 2021 projekt Młody E-lider. Jest to działanie dotyczące ścieżki KOMPETENCJI PRZEDSIĘBIORCZYCH. W ramach projektu młodzież czterech klas: 2 TR, 3 TR SP i 3 TR GIM oraz klasa 3 LO b odbyły ciekawe warsztaty z trenerami w naszej szkole.

Drugim etapem wdrażania projektu były zajęcia terenowe, które zostały zrealizowane na Uniwersytet Szczeciński. Wyjazd taki odbył się 30.09.2021 r. Grupa 90 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami udała się wczesnym rankiem do Szczecina, by tam wziąć udział w ciekawych i rozwijających własną osobowość i postawę przedsiębiorczą warsztatach. Po zajęciach udało nam się także zobaczyć ciekawe miejsca w Szczecinie.

Celem warsztatów z przedsiębiorczości jest nabycie wiedzy z zakresu zarządzania projektami oraz kształcenie u młodzieży szkolnej postawy przedsiębiorczej w życiu i pracy, rozwój kompetencji przedsiębiorczych uczniów, przygotowanie ich do aktywnego poszukiwania swojego miejsca na rynku

Dopełnieniem projektu będą warsztaty on-line z wykładowcami z Uniwersytetu Szczecińskiego, które odbędą się w październiku i listopadzie.

• Lekcja historii

• 27 września to data szczególna w historii Polski. 82 lata temu w Warszawie podjęto decyzję o powołaniu Służby Zwycięstwu Polski - organizacji, która stała się fundamentem polskiego Państwa Podziemnego. Później przekształcono ją w Związek Walki Zbrojnej i na końcu w Armię Krajową. Był to fenomenem w dziejach okupowanej Europy. Stworzone zostały struktury administracji, które w konspiracji działały nieprzerwanie do 1945 roku.

Włączając się w obchody rocznicowe,przy współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Jarocinie na lekcjach  u p.Marty Jankowiak i  u p.T.Szymendery został wyświetlony film "Obowiązek Pamiętania"