• Budowlany ERASMUS w Jedynce

• Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie już po raz piąty bierze udział w praktykach zagranicznych w ramach programu Erasmus+. Otrzymana kwota dofinansowania w wysokości 250 000 zł pokrywa wszystkie koszty związane z udziałem w projekcie. W ramach dofinansowania uczniowie odbywają przygotowanie teoretyczne, przygotowanie językowe oraz otrzymają pełne wyposażenie robocze, ale przede wszystkim biorą udział w zagranicznych praktykach w jednym z renomowanych centrów kształcenia zawodowego w Niemczech. Podczas pobytu uczniowie mają zagwarantowane wycieczki (Berlin, Poczdam) oraz otrzymują kieszonkowe. Uczniowie zainteresowani projektem muszą tylko wyrazić chęć udziału w wyjeździe i przejść etap rekrutacji.

W ramach projektu praktykanci poznają systemy konstrukcji szkieletowych, metody izolacji dźwiękowych i termicznych, dokonają pomiarów budynków, szukają ukrytych wad konstrukcyjnych w termoizolacji budynku. Odskocznią od zajęć warsztatowych są wycieczki do Berlina i Poczdamu, a także do jedynej cegielni – manufaktury w Niemczech, wytwarzającej cegły wykorzystywane w renowacji budynków zabytkowych.

Nadzór merytoryczny nad projektem sprawuje dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 p. Marek Sobczak, a koordynatorami projektu są p. Grzegorz Gorzelańczyk i p. Krzysztof Gniatczyk. Łącznie na praktykę wyjedzie 24 budowlańców jarocińskiej Jedynki.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 odbędzie się 1 września br. wg poniższego harmonogramu:

g. 8:00 - msza św. w kościele oo. Franciszkanów

g. 9:00 - uczniowie klas pierwszych spotykają się na inauguracji roku szkolnego w auli ZSP1, po zakończeniu uroczystości przejście z wychowawcami do sal

g. 9:00 - uczniowie klas 2-5 technikum oraz 2-4 liceum ogólnokształcącego spotykają się z wychowawcami w salach

przydzial_sal_rozpoczecie_roku_2021_22.pdf

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

•

25 czerwca 2021 roku zebraliśmy się w szkolnej auli, by pożegnać rok szkolny 2020/2021. Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością szanowni goście: Starosta Powiatu Jarocińskiego – Lidia Czechak, Wicestarosta – Katarzyna Szymkowiak, Członek Zarządu – Mariusz Stolecki oraz wieloletnia dyrektorka jarocińskiej Jedynki – Urszula Goling.

Dyrektor szkoły, pan Marek Sobczak w wygłoszonym przemówieniu podsumował miniony rok naszych zdalnych zmagań oraz pożegnał odchodzących na emeryturę pedagogów: panią Arletę Zdunek–Barańską – lubianą i cenioną nauczycielkę fizyki, a także pana Janusza Zwierzyckiego, który z naszą szkołą związany jest od 1983 r. Uczniowie zapamiętają go nie tylko jako nauczyciela wychowania fizycznego, ale też siatkarza, świetnego organizatora wycieczek, miłośnika żeglarstwa, a także pomysłodawcę i wykonawcę Skweru Absolwenta i otaczającego dziedziniec szkolny – ogrodu z pięknie kwitnącymi różami. Gospodarzami uroczystości były klasy: 1 TR pod kierownictwem Violetty Czabańskiej oraz 1 LOa, której wychowawczynią jest Marlena Robak Adamkiewicz.

Za trud nauczania i wychowania - dyrekcji oraz wszystkim pracownikom szkoły – podziękował nowy przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Paweł Chmura – uczeń kl. 2 TI SP.

W tym trudnym, bo zdalnym roku szkolnym aż 90 uczniów odebrało świadectwo z wyróżnieniem oraz nagrodę książkową z rąk dyrektora – pana Marka Sobczaka.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy osiągnięć! Życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości: interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu! Do zobaczenia 1 września!