• Nocka w szkole kl. I Tż

     • W piątek 24.09 uczniowie klasy I TŻ nie wrócili jak co dzień do domu – zostali w szkole, aby się integrować. Koledzy z klasy III TŻsp oraz II TŻ przygotowali dla nich ciepły posiłek oraz słodką niespodziankę. Po lekcjach Jarociniacy zaprezentowali kolegom spoza Jarocina swoje miasto. Po powrocie do szkoły uczniowie integrowali się przygotowując wspólnie pizzę, a po kolacji poznawali się wzajemnie podczas gier i zabaw integracyjnych.

     • Integracja 2 Ti

     •  Piątkowe popołudnie tym razem nie upłynęło sielankowo dla części uczniów ZSP1. Informatycy z 2ti wraz z wychowawcą p. Przemkiem Łączniakiem spotkali się bowiem na pewnym polu uzbrojonym w zasieki, zarośla i okopy, by wyrównać pewne rachunki z klasy pierwszej - słowem #integracja2tia w #wildpaintball Cielcza. Zabawa w strzelanie kulkami z farbą, wspólne spotkanie przy ognisku było świetną okazją do integrowania się i wzajemnego poznawania klasy. Zgodnie z wymogami covid - wszyscy mieli maseczki Ciąg dalszy z pewnością nastąpi!

     • Europejski Dzień Języków

     • 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony, aby zwrócić szczególną uwagę na znaczenie nauki języków oraz poprawić świadomość istnienia i szacunku dla wszystkich języków używanych w Europie. Celem inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.

      Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs na plakat promujący Europejski Dzień Języków lub prezentujący Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Spośród nadesłanych prac jury nagrodziło trzy prace:

      I miejsce Patrycja Tomczak klasa 1TR

      II miejsce Oliwia Stasik klasa 2LOb

      III miejsce Zuzanna Pawlaczyk klasa 4TC

       

      Nagrody ufundował Powiat Jarociński

     • Integracja kl. I TC

     • W piątek 17.09.2021 po zakończeniu lekcji odbyło się spotkanie integracyjne klasy 1TC. Graficy nie przestraszyli się niesprzyjającej aury. Podczas słodkiego poczęstunku był czas odkrywanie tajemnic na temat kolegów ze szkolnej ławki. Podczas rozmowy wyszło na jaw, że w klasie są aż 4 osoby grające na gitarze oraz wielu artystów działających w różnych obszarach sztuki. Jedna z osób wystąpiła nawet w telewizji(!) Jak na grafików przystało, klasa w grupach, zaprojektowała znaki graficzne - tym razem bez programów graficznych - posługując się pędzlem i farbą. Spotkanie zakończyło się seansem filmowym w auli szkoły.

     • Najlepsza maturzystka 2021 roku

     • Nasza tegoroczna absolwentka Julia Kwiatkowska otrzymała tytuł najlepszej maturzystki 2021 Powiatu Jarocińskiego. Jesteśmy bardzo dumni, bowiem uzyskała średni wynik z egzaminów maturalnych 97%

      Julka - wytrwałości i dalszych sukcesów! GRATULUJEMY

     • KONKURS!!!!

     • Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW. Na pocztę Librus zostanie wysłany link z zagadkami językowymi.Zadania należy wykonywać z konta szkolnego (zsp1jarocin.edu.pl). Osoby z najwyższymi wynikami mogą wygrać książki w języku angielskim. Regulamin konkursu dostępny jest w Librusie. Do zabawy zaprasza p. Katarzyna Nowak.

     • Akcja integracja :-)

     • Klasa I LO b bardzo intensywnie spędziła dzisiejszy dzień. Pierwszoklasiści razem z wychowawczynią, Panią Martą Łączniak oraz Panią Sandrą Urny wybrali się na wycieczkę integracyjną do Poznania. Wyprawa rozpoczęła się od gry miejskiej w Parku Cytadela, gdzie uczniowie wykazali się doskonałą umiejętnością czytania mapy oraz wiedzą na temat najważniejszych atrakcji Cytadeli. Zasłużyli na miano Młodych Odkrywców i lody. Następnie klasa miała okazję przetestować swoją skoczność podczas wizyty w Jump Arenie, gdzie radzili sobie wyśmienicie. Pokonanie tylu wyzwań wymagało sporo wysiłku. Mimo to w drodze powrotnej nie zabrakło siły na wspólne radosne karaoke. Był to niezwykle udany początek naszej wspólnej czteroletniej przygody.

     • Spotkanie z dietetykiem

     • 20 września odbyło się spotkanie w naszej szkole, które poprowadziła p.Marta Kłopocka. Pani Marta jest dietetykiem i prowadzi własny gabinet Pora na banana - dietetyk Marta Kłopocka. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się czym dokladnie zajmuje się dietetyk, jak wygląda jego praca oraz w jaki sposób można zostac dietykiem. W spotkaniu uczestniczli uczniowie z klasy 3TŻ. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie

     • "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"

     • Klasa 3 TR (G) pod opieką p. Lidii Niedzieli-Skrzypczak uczestniczy w spotkaniu pt. "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" z przedstawicielami policji w związku z profilaktyczną akcją dla młodych kierowców.

     • Integracja informatyków ;)

     • Integracja klasy 1 TI odbyła się w piątek, 17.09.2021 roku. Całe spotkanie przebiegało w bardzo wesołej atmosferze. Na początku zagraliśmy w interaktywną grę o naszej szkole, polegającą na wykonaniu różnych ciekawych zadań, m.in. poszukaniu 10 sal informatycznych czy też zrobieniu sobie zdjęcia z panią sekretarką. Potem przyszedł czas na to, co wszyscy lubimy, czyli pizzę. Po wspólnie zjedzonym posiłku rozpoczęła się wspólna integracja. Razem z naszą wychowawczynią p. Dorotą Przewoźną graliśmy w karty oraz w tenisa stołowego. Następnie usiedliśmy w kółku i opowiadaliśmy o sobie. Każdy z nas przedstawił się w kilku zdaniach. Mówiliśmy, m.in. o formach spędzania wolnego czasu oraz naszych pasjach. Była to świetna forma wzajemnego poznania się i jestem pewien, że podczas klasowej integracji każdy dowiedział się o sobie wiele nowych oraz ciekawych rzeczy.

       

      Stanisław, uczeń klasy 1 TI

     • "Myślę, więc nie śmiecę”

     • "Myślę, więc nie śmiecę” takie hasło przyświecało tegorocznej międzynarodowej kampanii „Sprzątania świata”. Przez cały weekend indywidualnie i grupowo, w powiecie, kraju i świecie przeprowadzano akcje sprzątania najbliższej okolicy. W tej wspólnej lekcji uczącej poszanowania środowiska wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. W piątek od samego rana młodzież klasy II i III LOb porządkowała dziedziniec i teren przyszkolny. W ich workach znalazły się przede wszystkim puszki, plastikowe butelki i woreczki foliowe. Każde takie przedsięwzięcie oprócz satysfakcji z dobrze wykonanego zadania, ma na celu wzrost świadomości ekologicznej, dlatego przypominamy, że na korytarzach szkolnych rozmieszczone są kosze, do których należy wrzucać posegregowane odpady. Dziękujemy wszystkim, którzy każdego dnia „myślą i nie śmiecą”.

     • Integracja 1 LOa

     • W piątek 10 września swoją integrację miała również klasa 1LOa wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Nowak. Było dużo sportu , zabaw i pozytywnych emocji do samego rana :)

     • Akcja - integracja 1 TR

     • Minęły już dwa tygodnie od rozpoczęcia roku szkolnego. Zaczęły się nowe znajomości i pierwsze przyjaźnie. Uczniowie naszej szkoły poznają szkołę, kolegów, nauczycieli i wychowawców. W piątek 10 września uczniowie klasy 1 TR wraz z wychowawczynią p. Urszula Korzyniewska spotkali się podczas integracji klasowej na dziedzińcu Jedynki Pogoda dopisała