• Wrocław zdobyty!!!

     • Klasy z rozszerzeniem z biologii (2TŻ, 3TŻ GIM, 3LOb SP) spędziły cudowny dzień we Wrocławiu. Pierwszym etapem wycieczki była wystawa Body World. Wystawa ta prezentuje autentyczne ludzkie ciała i przedstawia fascynujące instalacje multimedialne, prezentuje ludzki organizm. Była to doskonała lekcja poszanowania ciała ludzkiego i życia. Ukazała nam jak bardzo ważny jest styl życia każdego dnia. Następnie udaliśmy się do ZOO Jest to największy ogród zoologiczny w Polsce. Żyje tu ponad 12 tysięcy zwierząt reprezentujących 1100 gatunków. Uczniowie podczas zwiedzania mieli zadania do wykonania. Ostatnim etapem był Ogród Japoński Oryginalne rośliny i niezwykła aranżacja przestrzeni. Ogród Japoński to jedno z najpopularniejszych miejsc spacerów, który został zaaranżowany zgodnie z regułami projektowania tradycyjnych orientalnych ogrodów. To pełen symboli przykład harmonijnego połączenia sił przyrody i działania człowieka. Przyciąga architekturą, aranżacją i rzadką roślinnością. W jego budowie brali udział specjaliści z Japonii – architekci krajobrazu i ogrodnicy.

      Również pogoda sprawiła, że ten dzień był wspaniały !

     • Eksperymenty chemiczne

     • Chemia to dziedzina nauki, która może zafascynować nawet największych humanistów Szczególnie jeśli te lekcje są wzbogacone o eksperymenty. Nasza szkoła jest wyposażona w nowoczesną pracownię chemiczną Nasz ostatnie eksperymenty to specyficzny barwny gaz, mieszanina wybuchowa, dehydratacja cukru

     • Z wizytą w Restauracji Stary Młyn

     • W ramach przedmiotowej wycieczki klasa 2 Technikum Żywienia odwiedziła restaurację Restauracja Stary Młyn Jarocin. Właścicielka pani Renata Klim pokazała restaurację od zaplecza do sali konsumenckiej. Dziękujemy za przemiłe przyjęcie, kompetentne przedstawienie aspektów działalności zakładu oraz opowiedzenie o tym, jak pasja do pracy przekłada się na zawodowy sukces.

     • Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych

     • 25.10.2021 w ZSP1 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych Po kilkugodzinnych zmaganiach, sędzia zawodów p. Marek Sobczak ogłosił wyniki.

      1 miejsce i awans do dalszego etapu wywalczył zespół z ZSP1. Szczególne podziękowania dla naszego absolwenta Adama Marcisza za pomoc w przygotowaniu zawodników.

      Opiekunem zespołu jest Iwona Ciesielska

     • Babska środa :-)

     • Dzisiaj w naszej szkole odbyła się druga część warsztatów z cyklu Babska Środa, w której nasza absolwentka Ania Banaszak zaprezentowała dziewczynom tajniki makijażu wieczorowego. Serdecznie dziękujemy Ani za Jej obecność w murach Jedynki oraz za mnóstwo pięknych upominków dla dziewczyn.

     • Zajęcia z robotyki.

     • W czwartek w naszej szkole odbywają się zajęcia z robotyki na których zapoznajemy się z robotami firmy SKRIBOT Assembly Manual Bazujemy na dwóch modelach Denab oraz Canopus. Na pierwszych zajęciach zapoznawaliśmy się z budową robotów oraz z ich złożeniem. Po ukończeniu prac konstruktorskich czeka nas zaprogramowanie naszych maszyn. Na następnych zajęciach będziemy uczyć nasze roboty tańczyć w rytm muzyki. 

      Bardzo istotne jest również to iż możemy testować i bawić się tworząc swoje programy/pomysły, tak jak dziewczyny które nauczyły swojego robota klaskania. 

      A w celu zrealizowania konkretnego zadania musimy podjąć współpracę z kolegami/koleżankami z grupy, a to  pozwala pielęgnować j umiejętności które są niezwykle ważne w ujęciu społecznymi pozwala wzrastać młodemu człowiekowi w przekonaniu istotności nawiązywania relacji międzyludzkich na potrzeby wspólnego wykonywania zadań.

      Całe zajęcia odbywają się w przyjemniej atmosferze oraz jednej wielkiej zabawie

     • Muzeum im. Adama Mickiewicza w Żerkowie

     • Klasa 2LOa wraz z wychowawczynią p.Marleną Robak - Adamkiewicz zwiedziła Muzeum im. Adama Mickiewicza. Uczniowie poznali historię regionu na przykładzie życia Adama Mickiewicza i jego wędrówek po Wielkopolsce.

     • Ogólnopolski Tydzień Kariery

     • W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w auli szkolnej odbyło się spotkanie z Prezesem Banku Spółdzielczego, Panem Janem Grześkiem. Pan Prezes opowiedział o swojej ścieżce edukacyjnej, ścieżce kariery, doświadczeniu zawodowym. Zachęcał uczniów do tego aby byli aktywni, twórczy, rozwijali swoje zainteresowania i pasje. W wypowiedziach Pana Prezesa było widać ogromną pasję do pracy, działań na rzecz społeczności lokalnej, ciekawość poszerzania wiedzy bankowej, ciągłego rozwijania się oraz otwartość do ludzi. Bardzo dziękujemy za inspirujące spotkanie. Przekazanie swojej wiedzy i doświadczenia. Ponadto w dniach 18-24 października 2021r. bierzmy również udział w warsztatach zaproponowanych przez Centrum Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu pod hasłem „Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność” .

     • Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

     • W naszej szkole tradycją jest udział uczniów w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Tak jest i w tym roku. Szkolne eliminacje wyłoniły reprezentantki, a będą to - Weronika Giel oraz Martyna Szymczak z klas Technikum Żywienia. Gratulujemy i życzymy owocnej nauki!

     • "Złote sztafety Jedynki"

     •  

      11 października na Poznańskim POSIR odbył się Final Wojewódzki w "Festiwalu Sztafet".

      Zloty medal w sztafecie 4x400m zdobyły Nasze dziewczyny w składzie: Marlena Mrówczyńska, Daria Pluta, Katarzyna Wałęsa, Marcelina Gościniak i Katarzyna Półrolniczak.

      Miłą niespodziankę w sztafecie 4x100m sprawili chłopacy zdobywając kolejny złoty madal. Skład złotej sztafety: Bartosz Borysiak, Igor Bogaczyński, Antoni Prałat, Igor Rybarczyk.

      Opiekunem drużyn był Mateusz Gościniak

      Wielkie Gratulacje dla Naszych uczniów.

     • Simchat Chajim Festival

     • W dniu 8 października klasy: 2 TI/TB, 1 TI oraz 3 TI (SP) wraz z p. Sandrą Urny i p. Pawłem Łąkowskim wzięły udział w wykładzie dotyczacym świąt i tradycji w Judaizmie, który odbył się w Kamienica Kultury w ramach Simchat Chajim Festival. Dziękujemy opiekunom oraz organizatorom - na ręce pana Pawła Bajerlein - za to pouczające spotkanie.

     • Akademia sieci CISCO w Jedynce.

     • Zakończyła się kolejna odsłona Cisco NetACAD w ZSP1. Uczniowie klasy 2TI pod okiem trenera i egzaminatora CISCO p. Przemka Łączniaka zdobywali umiejętności teoretyczne i praktyczne z zakresu podsieci, maskowanie, światłowodów, przewodów LAN czy cyberbezpieczeństwa. Na koniec, po kilkumiesięcznym kursie, zdaniu szeregu egzaminów teoretycznych i praktycznym, młodzi informatycy zdobyli międzynarodowe certyfikaty akademii sieci CISCO. Dzięki współpracy Naszej Szkoły i akredytacji do prowadzenia lokalnej akademii, już od kilku lat w murach Jedynki można zdobyć certyfikaty z sieci, programowania, Linuxa czy też projektowania i wydruków 3D.

     • Otrzęsiny klas pierwszych

     • W dniu 6.października odbyły się w naszej szkole Otrzęsiny klas I. zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu matematyki, języka polskiego, wychowania fizycznego oraz przedmiotów zawodowych. Integrację uznajemy za udaną!

      Szczególne podziękowanie Samorząd kieruje do p. Kingi Rząsy, p. Doroty Przewoźnej i p. Pawła Łąkowskiego za pomoc w przygotowaniu zadań.