• Muzeum im. Adama Mickiewicza w Żerkowie

     • Klasa 2LOa wraz z wychowawczynią p.Marleną Robak - Adamkiewicz zwiedziła Muzeum im. Adama Mickiewicza. Uczniowie poznali historię regionu na przykładzie życia Adama Mickiewicza i jego wędrówek po Wielkopolsce.

     • Ogólnopolski Tydzień Kariery

     • W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w auli szkolnej odbyło się spotkanie z Prezesem Banku Spółdzielczego, Panem Janem Grześkiem. Pan Prezes opowiedział o swojej ścieżce edukacyjnej, ścieżce kariery, doświadczeniu zawodowym. Zachęcał uczniów do tego aby byli aktywni, twórczy, rozwijali swoje zainteresowania i pasje. W wypowiedziach Pana Prezesa było widać ogromną pasję do pracy, działań na rzecz społeczności lokalnej, ciekawość poszerzania wiedzy bankowej, ciągłego rozwijania się oraz otwartość do ludzi. Bardzo dziękujemy za inspirujące spotkanie. Przekazanie swojej wiedzy i doświadczenia. Ponadto w dniach 18-24 października 2021r. bierzmy również udział w warsztatach zaproponowanych przez Centrum Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu pod hasłem „Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność” .

     • Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

     • W naszej szkole tradycją jest udział uczniów w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Tak jest i w tym roku. Szkolne eliminacje wyłoniły reprezentantki, a będą to - Weronika Giel oraz Martyna Szymczak z klas Technikum Żywienia. Gratulujemy i życzymy owocnej nauki!

     • "Złote sztafety Jedynki"

     •  

      11 października na Poznańskim POSIR odbył się Final Wojewódzki w "Festiwalu Sztafet".

      Zloty medal w sztafecie 4x400m zdobyły Nasze dziewczyny w składzie: Marlena Mrówczyńska, Daria Pluta, Katarzyna Wałęsa, Marcelina Gościniak i Katarzyna Półrolniczak.

      Miłą niespodziankę w sztafecie 4x100m sprawili chłopacy zdobywając kolejny złoty madal. Skład złotej sztafety: Bartosz Borysiak, Igor Bogaczyński, Antoni Prałat, Igor Rybarczyk.

      Opiekunem drużyn był Mateusz Gościniak

      Wielkie Gratulacje dla Naszych uczniów.

     • Simchat Chajim Festival

     • W dniu 8 października klasy: 2 TI/TB, 1 TI oraz 3 TI (SP) wraz z p. Sandrą Urny i p. Pawłem Łąkowskim wzięły udział w wykładzie dotyczacym świąt i tradycji w Judaizmie, który odbył się w Kamienica Kultury w ramach Simchat Chajim Festival. Dziękujemy opiekunom oraz organizatorom - na ręce pana Pawła Bajerlein - za to pouczające spotkanie.

     • Akademia sieci CISCO w Jedynce.

     • Zakończyła się kolejna odsłona Cisco NetACAD w ZSP1. Uczniowie klasy 2TI pod okiem trenera i egzaminatora CISCO p. Przemka Łączniaka zdobywali umiejętności teoretyczne i praktyczne z zakresu podsieci, maskowanie, światłowodów, przewodów LAN czy cyberbezpieczeństwa. Na koniec, po kilkumiesięcznym kursie, zdaniu szeregu egzaminów teoretycznych i praktycznym, młodzi informatycy zdobyli międzynarodowe certyfikaty akademii sieci CISCO. Dzięki współpracy Naszej Szkoły i akredytacji do prowadzenia lokalnej akademii, już od kilku lat w murach Jedynki można zdobyć certyfikaty z sieci, programowania, Linuxa czy też projektowania i wydruków 3D.

     • Otrzęsiny klas pierwszych

     • W dniu 6.października odbyły się w naszej szkole Otrzęsiny klas I. zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu matematyki, języka polskiego, wychowania fizycznego oraz przedmiotów zawodowych. Integrację uznajemy za udaną!

      Szczególne podziękowanie Samorząd kieruje do p. Kingi Rząsy, p. Doroty Przewoźnej i p. Pawła Łąkowskiego za pomoc w przygotowaniu zadań.

     • Targi TAROPAK w Poznaniu

     • Klasa 3 TC Gim 6 października wzięła udział w wycieczce do Poznania podczas, której miała okazję zapoznać się z nowoczesnymi technologiami produkcji opakowań, które prezentowane były podczas targów TAROPAK. Uczniowie wykorzystali również okazję, aby dokonać degustacjil potraw w czasie targów POLAGRA. Następnie odbyła się lekcja muzealna w Muzeum Narodowym. Temat lekcji to "Fałszerze".

      Oryginał, kopia, falsyfikat, reprodukcja to pojęcia, które zostały w ciekawy sposób wyjaśnione. Uczestnicy lekcji poznali historię dwóch kradzieży dzieł z muzeum i wzięli udział w grze, podczas której rozpoznawali znajdujące się w Muzeum dzieła.

     • SMAKI REGIONÓW

     • Klasy Technikum Żywienia wzięły udział w Targach "SMAKI REGIONÓW". Podczas targów można było skosztować produktów, które są ekologiczne i przygotowywane w rytmie slow. Podczas targów Smaki Regionów była Scena Kulinarna, na której mistrzowie kuchni gotowali tradycyjne i regionalne potrawy.

      Na targach zaprezentowało się blisko 220 wystawców - lokalnych producentów z całej Polski.

     • Wielkopolska Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2021/2022

     • W dniu 17 września 2021 w Mikorzynie koło Konina odbyła się Wielkopolska Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2021/2022 połączona z Podsumowaniem Współzawodnictwa na Najbardziej Usportowioną Szkołę w Wielkopolsce w roku szkolnym 2020/2021.

      Podczas podsumowania zostały wręczone wyróżnienia dla szkół w kategoriach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady, które odebrali przedstawiciele szkól. Wręczone zostały również wyróżnienia dla najaktywniejszych powiatów w sporcie szkolnym.

      Nasza szkoła zajęła wysokie IV miejsce!

     • Młody e-lider

     • W naszej szkole realizowany jest od października 2021 projekt Młody E-lider. Jest to działanie dotyczące ścieżki KOMPETENCJI PRZEDSIĘBIORCZYCH. W ramach projektu młodzież czterech klas: 2 TR, 3 TR SP i 3 TR GIM oraz klasa 3 LO b odbyły ciekawe warsztaty z trenerami w naszej szkole.

      Drugim etapem wdrażania projektu były zajęcia terenowe, które zostały zrealizowane na Uniwersytet Szczeciński. Wyjazd taki odbył się 30.09.2021 r. Grupa 90 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami udała się wczesnym rankiem do Szczecina, by tam wziąć udział w ciekawych i rozwijających własną osobowość i postawę przedsiębiorczą warsztatach. Po zajęciach udało nam się także zobaczyć ciekawe miejsca w Szczecinie.

      Celem warsztatów z przedsiębiorczości jest nabycie wiedzy z zakresu zarządzania projektami oraz kształcenie u młodzieży szkolnej postawy przedsiębiorczej w życiu i pracy, rozwój kompetencji przedsiębiorczych uczniów, przygotowanie ich do aktywnego poszukiwania swojego miejsca na rynku

      Dopełnieniem projektu będą warsztaty on-line z wykładowcami z Uniwersytetu Szczecińskiego, które odbędą się w październiku i listopadzie.

     • Lekcja historii

     • 27 września to data szczególna w historii Polski. 82 lata temu w Warszawie podjęto decyzję o powołaniu Służby Zwycięstwu Polski - organizacji, która stała się fundamentem polskiego Państwa Podziemnego. Później przekształcono ją w Związek Walki Zbrojnej i na końcu w Armię Krajową. Był to fenomenem w dziejach okupowanej Europy. Stworzone zostały struktury administracji, które w konspiracji działały nieprzerwanie do 1945 roku.

      Włączając się w obchody rocznicowe,przy współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Jarocinie na lekcjach  u p.Marty Jankowiak i  u p.T.Szymendery został wyświetlony film "Obowiązek Pamiętania"