• Warsztaty Świąteczne

     • 26 listopada w naszej szkole obyły się warsztaty cukiernicze z wykorzystaniem technik zdobienia pierników. Młodzież Wolontariatu pod czujnym okiem naszej szkolnej specjalistki w tej dziedzinie Pani Danuty Kożuch zdobiła pierniki. Są to pierniki ozdobne, które będę sprzedawane podczas kiermaszu świątecznego. Dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. W miłej i sympatycznej atmosferze przy muzyce kolęd czas upływał bardzo szybko. Dziękujemy za miłe popołudnie . Wolontariusze

     • Szkoła Wodorowa.

     • 28.10.2021 r. odbyła się edukacyjna wycieczka do Poznania realizowana w ramach projektu Szkoła Wodorowa.

      Uczniowie klas 3LOb Gim, 3LOb SP, 2LOb SP uczestniczyli w konferencji "Transformacja wodorowa- szansą dla Wielkopolskiej Gospodarki." Program konferencji obejmował prezentacje oraz dyskusje panelowe na temat "Społeczeństwo wodorowe-korzyści dla każdego" z udziałem wybitnych ekspertów naukowych i biznesowych. Uczniowie zapoznali się ze sposobami produkcji wodoru i jego zastosowaniem w życiu codziennym jako alternatywne źródło energii. Po konferencji nasi uczniowie podzielili się swoimi spostrzeżeniami. udzielając wywiadu do telewizji. Wycieczka została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

     • Groby Powstańców Wielkopolskich.

     • Nasza szkoła nosi zaszczytne imię Powstańców Wielkopolskich. Jak co roku Wolontariusze, ze szkolnego koła wolontariatu, wraz z opiekunkami udali się na groby Powstańców Wielkopolskich. W zadumie pomodlili się za Tych, którzy walczyli za wolność w latach 1918-1919. Uczniowie zapalili znicze i oddali hołd poległym.

      Wolontariusze odwiedzili także groby nauczycieli, których już nie ma wśród nas. Na każdym grobie zapalono znicz na znak, że nasza szkolna społeczność o nich pamięta.

      Pamiętajmy w tym dniu, o naszych bliskich i o tych, na których grobach nikt nie zapali lampki i nikt nie odmówi modlitwy.

      Wolontariusze.

     • Dzień kanapki

     • Z okazji Dnia Kanapki klasa 2 Technikum Żywienia wykonała konkursowe kanapki. Wykazali się inwencją twórczą, którą za pomocą Waszych chcielibyśmy nagrodzić. Głosujcie do niedzieli do godz. 20.00 !

     • Szkolny etap VI Olimpiady Statystycznej.

     • 3 listopada 2021r. odbył się w naszej szkole etap szkolny VI Olimpiady Statystycznej. W zmaganiach wzięło udział 12 uczniów klas trzecich i czwartych Technikum Ekonomicznego i Technikum Rachunkowości.

      Olimpiada statystyczna jest olimpiadą tematyczną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych. Podczas konkursu, uczniowie rozwiązywali test on-line przygotowany przez organizatorów – Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Test składał się z trzech części, każda o różnym stopniu trudności.

      Uczniowie zakwalifikowani do etapu okręgowego, który odbędzie się 8 grudnia w Poznaniu, to:

      Emilia Pawlaczyk klasa 4 TE – 1 miejsce

      Paulina Ratajczak klasa 4 TE – 2 miejsce

      Agnieszka Niemczyk klasa 3TR/Gim – 3 miejsce

      Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom Olimpiady dziękujemy za udział i trud włożony w przygotowanie się do konkursowych zmagań.

     • Dzień kanapki.

     • Dzień Kanapki w ZSP1 - obok konkursu na najładniejszą kanapkę, klasa dyżurna - 2TI zaprosiła specjalnego gościa, który częstował uczniów i pracowników naszej szkoły małym "conieco na głoda". Akcji towarzyszyła zbiórka wspierająca szkolny wolontariat. Prezentujemy foto-galerię z wydarzenia, a w konkursie foto, mały głodek wybrał zwyciężczynię, Martynę Nawrocką z klasy 4TEa, którą zapraszamy po odbiór bonów na kanapkę w restauracji ALLE KANAPKA (bony do odbioru w sali 21 u pana Przemka Łączniaka).

     • Wolontariat pomaga podopiecznym z rodzin zastępczych

     • W czwartek 4 listopada 2021 r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z przedstawicielami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Są to osoby sprawujące pieczę nad rodzinami zastępczymi. Przedstawili młodzieży Wolontariatu zasady funkcjonowania takich rodzin i poprosili o pomoc w nauce dla swoich podopiecznych. Wolontariat włączył się w akcję i rozpoczynamy działania związane z pomocą i współpracą dla dzieci potrzebujących pomocy przebywających w Rodzinach Zastępczych na terenie naszego powiatu.