• Integracja kl. I TC

     • W piątek 17.09.2021 po zakończeniu lekcji odbyło się spotkanie integracyjne klasy 1TC. Graficy nie przestraszyli się niesprzyjającej aury. Podczas słodkiego poczęstunku był czas odkrywanie tajemnic na temat kolegów ze szkolnej ławki. Podczas rozmowy wyszło na jaw, że w klasie są aż 4 osoby grające na gitarze oraz wielu artystów działających w różnych obszarach sztuki. Jedna z osób wystąpiła nawet w telewizji(!) Jak na grafików przystało, klasa w grupach, zaprojektowała znaki graficzne - tym razem bez programów graficznych - posługując się pędzlem i farbą. Spotkanie zakończyło się seansem filmowym w auli szkoły.

     • Najlepsza maturzystka 2021 roku

     • Nasza tegoroczna absolwentka Julia Kwiatkowska otrzymała tytuł najlepszej maturzystki 2021 Powiatu Jarocińskiego. Jesteśmy bardzo dumni, bowiem uzyskała średni wynik z egzaminów maturalnych 97%

      Julka - wytrwałości i dalszych sukcesów! GRATULUJEMY

     • KONKURS!!!!

     • Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW. Na pocztę Librus zostanie wysłany link z zagadkami językowymi.Zadania należy wykonywać z konta szkolnego (zsp1jarocin.edu.pl). Osoby z najwyższymi wynikami mogą wygrać książki w języku angielskim. Regulamin konkursu dostępny jest w Librusie. Do zabawy zaprasza p. Katarzyna Nowak.

     • Akcja integracja :-)

     • Klasa I LO b bardzo intensywnie spędziła dzisiejszy dzień. Pierwszoklasiści razem z wychowawczynią, Panią Martą Łączniak oraz Panią Sandrą Urny wybrali się na wycieczkę integracyjną do Poznania. Wyprawa rozpoczęła się od gry miejskiej w Parku Cytadela, gdzie uczniowie wykazali się doskonałą umiejętnością czytania mapy oraz wiedzą na temat najważniejszych atrakcji Cytadeli. Zasłużyli na miano Młodych Odkrywców i lody. Następnie klasa miała okazję przetestować swoją skoczność podczas wizyty w Jump Arenie, gdzie radzili sobie wyśmienicie. Pokonanie tylu wyzwań wymagało sporo wysiłku. Mimo to w drodze powrotnej nie zabrakło siły na wspólne radosne karaoke. Był to niezwykle udany początek naszej wspólnej czteroletniej przygody.

     • Spotkanie z dietetykiem

     • 20 września odbyło się spotkanie w naszej szkole, które poprowadziła p.Marta Kłopocka. Pani Marta jest dietetykiem i prowadzi własny gabinet Pora na banana - dietetyk Marta Kłopocka. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się czym dokladnie zajmuje się dietetyk, jak wygląda jego praca oraz w jaki sposób można zostac dietykiem. W spotkaniu uczestniczli uczniowie z klasy 3TŻ. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie

     • "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"

     • Klasa 3 TR (G) pod opieką p. Lidii Niedzieli-Skrzypczak uczestniczy w spotkaniu pt. "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" z przedstawicielami policji w związku z profilaktyczną akcją dla młodych kierowców.

     • Integracja informatyków ;)

     • Integracja klasy 1 TI odbyła się w piątek, 17.09.2021 roku. Całe spotkanie przebiegało w bardzo wesołej atmosferze. Na początku zagraliśmy w interaktywną grę o naszej szkole, polegającą na wykonaniu różnych ciekawych zadań, m.in. poszukaniu 10 sal informatycznych czy też zrobieniu sobie zdjęcia z panią sekretarką. Potem przyszedł czas na to, co wszyscy lubimy, czyli pizzę. Po wspólnie zjedzonym posiłku rozpoczęła się wspólna integracja. Razem z naszą wychowawczynią p. Dorotą Przewoźną graliśmy w karty oraz w tenisa stołowego. Następnie usiedliśmy w kółku i opowiadaliśmy o sobie. Każdy z nas przedstawił się w kilku zdaniach. Mówiliśmy, m.in. o formach spędzania wolnego czasu oraz naszych pasjach. Była to świetna forma wzajemnego poznania się i jestem pewien, że podczas klasowej integracji każdy dowiedział się o sobie wiele nowych oraz ciekawych rzeczy.

       

      Stanisław, uczeń klasy 1 TI

     • "Myślę, więc nie śmiecę”

     • "Myślę, więc nie śmiecę” takie hasło przyświecało tegorocznej międzynarodowej kampanii „Sprzątania świata”. Przez cały weekend indywidualnie i grupowo, w powiecie, kraju i świecie przeprowadzano akcje sprzątania najbliższej okolicy. W tej wspólnej lekcji uczącej poszanowania środowiska wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. W piątek od samego rana młodzież klasy II i III LOb porządkowała dziedziniec i teren przyszkolny. W ich workach znalazły się przede wszystkim puszki, plastikowe butelki i woreczki foliowe. Każde takie przedsięwzięcie oprócz satysfakcji z dobrze wykonanego zadania, ma na celu wzrost świadomości ekologicznej, dlatego przypominamy, że na korytarzach szkolnych rozmieszczone są kosze, do których należy wrzucać posegregowane odpady. Dziękujemy wszystkim, którzy każdego dnia „myślą i nie śmiecą”.

     • Integracja 1 LOa

     • W piątek 10 września swoją integrację miała również klasa 1LOa wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Nowak. Było dużo sportu , zabaw i pozytywnych emocji do samego rana :)

     • Akcja - integracja 1 TR

     • Minęły już dwa tygodnie od rozpoczęcia roku szkolnego. Zaczęły się nowe znajomości i pierwsze przyjaźnie. Uczniowie naszej szkoły poznają szkołę, kolegów, nauczycieli i wychowawców. W piątek 10 września uczniowie klasy 1 TR wraz z wychowawczynią p. Urszula Korzyniewska spotkali się podczas integracji klasowej na dziedzińcu Jedynki Pogoda dopisała

     • Budowlany ERASMUS w Jedynce

     • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie już po raz piąty bierze udział w praktykach zagranicznych w ramach programu Erasmus+. Otrzymana kwota dofinansowania w wysokości 250 000 zł pokrywa wszystkie koszty związane z udziałem w projekcie. W ramach dofinansowania uczniowie odbywają przygotowanie teoretyczne, przygotowanie językowe oraz otrzymają pełne wyposażenie robocze, ale przede wszystkim biorą udział w zagranicznych praktykach w jednym z renomowanych centrów kształcenia zawodowego w Niemczech. Podczas pobytu uczniowie mają zagwarantowane wycieczki (Berlin, Poczdam) oraz otrzymują kieszonkowe. Uczniowie zainteresowani projektem muszą tylko wyrazić chęć udziału w wyjeździe i przejść etap rekrutacji.

      W ramach projektu praktykanci poznają systemy konstrukcji szkieletowych, metody izolacji dźwiękowych i termicznych, dokonają pomiarów budynków, szukają ukrytych wad konstrukcyjnych w termoizolacji budynku. Odskocznią od zajęć warsztatowych są wycieczki do Berlina i Poczdamu, a także do jedynej cegielni – manufaktury w Niemczech, wytwarzającej cegły wykorzystywane w renowacji budynków zabytkowych.

      Nadzór merytoryczny nad projektem sprawuje dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 p. Marek Sobczak, a koordynatorami projektu są p. Grzegorz Gorzelańczyk i p. Krzysztof Gniatczyk. Łącznie na praktykę wyjedzie 24 budowlańców jarocińskiej Jedynki.

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 odbędzie się 1 września br. wg poniższego harmonogramu:

      g. 8:00 - msza św. w kościele oo. Franciszkanów

      g. 9:00 - uczniowie klas pierwszych spotykają się na inauguracji roku szkolnego w auli ZSP1, po zakończeniu uroczystości przejście z wychowawcami do sal

      g. 9:00 - uczniowie klas 2-5 technikum oraz 2-4 liceum ogólnokształcącego spotykają się z wychowawcami w salach

      przydzial_sal_rozpoczecie_roku_2021_22.pdf

     • Pomagamy!!!

     • „W tańcu najważniejsza jest intencja, a nasza jest szczególna, bo tańczymy DLA KAROLINY” – tymi słowami rozpoczęliśmy 29 lipca na parkingu ZSP 1 challenge zorganizowany na leczenie Karoliny Konrady Fajfer. Podjęliśmy wyzwanie, a energia, zabawa i chęć pomagania przyświecała zebranym uczniom, nauczycielom i sympatykom Jedynki, którzy zatańczyli do utworu „Jerusalema”. 1512 zł to nasza cegiełka - dorzucamy ją do zbiórki charytatywnej na rzecz absolwentki naszej szkoły, która zmaga się z chorobą.

      Wszyscy tych, którzy nie mogli być z nami 29 lipca, a chcą wspomóc zbiórkę, serdecznie zachęcamy: https://zrzutka.pl/8r3ajn

      Szczególne podziękowania kierujemy do:

      Zuzanna Lamprecht, która pokazała nam kroki Jerusalemy i motywowała do działania, Michał Skrzypczak- Fotoblog i OnPhoto Paweł Łąkowski, którzy uwiecznili atmosferę tego wydarzenia,

      Szkolnego Koła Wolontariatu ZSP1 oraz uczniów odpowiedzialnych za oprawę muzyczną.

      DZIĘKUJEMY za Wasze otwarte serca! A za Karolinę trzymamy mocno kciuki!

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

     •  

      25 czerwca 2021 roku zebraliśmy się w szkolnej auli, by pożegnać rok szkolny 2020/2021. Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością szanowni goście: Starosta Powiatu Jarocińskiego – Lidia Czechak, Wicestarosta – Katarzyna Szymkowiak, Członek Zarządu – Mariusz Stolecki oraz wieloletnia dyrektorka jarocińskiej Jedynki – Urszula Goling.

      Dyrektor szkoły, pan Marek Sobczak w wygłoszonym przemówieniu podsumował miniony rok naszych zdalnych zmagań oraz pożegnał odchodzących na emeryturę pedagogów: panią Arletę Zdunek–Barańską – lubianą i cenioną nauczycielkę fizyki, a także pana Janusza Zwierzyckiego, który z naszą szkołą związany jest od 1983 r. Uczniowie zapamiętają go nie tylko jako nauczyciela wychowania fizycznego, ale też siatkarza, świetnego organizatora wycieczek, miłośnika żeglarstwa, a także pomysłodawcę i wykonawcę Skweru Absolwenta i otaczającego dziedziniec szkolny – ogrodu z pięknie kwitnącymi różami. Gospodarzami uroczystości były klasy: 1 TR pod kierownictwem Violetty Czabańskiej oraz 1 LOa, której wychowawczynią jest Marlena Robak Adamkiewicz.

      Za trud nauczania i wychowania - dyrekcji oraz wszystkim pracownikom szkoły – podziękował nowy przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Paweł Chmura – uczeń kl. 2 TI SP.

      W tym trudnym, bo zdalnym roku szkolnym aż 90 uczniów odebrało świadectwo z wyróżnieniem oraz nagrodę książkową z rąk dyrektora – pana Marka Sobczaka.

      Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy osiągnięć! Życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości: interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu! Do zobaczenia 1 września!