• Wyjście na łyżwy

     • 4 marca klasa 1 TI w ramach niespodzianki od rodziców i wychowawcy wyszła na łyżwy. Niektórzy pierwszy raz weszli na lodowisko inni świetnie jeździli. Uczniowie wzajemnie się uczyli i sobie pomagali. To była godzina świetnej zabawy ;)

     • Targi Edukacyjne w Poznaniu

     • 11 marca młodzież w naszej szkoły uczestniczyła w Targach Edukacyjnych w Poznaniu.

      Podczas wydarzenia uczniowie mogli zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu placówek edukacyjnych – m.in. uczelni wyższych z kraju i zagranicy, które zachęcić miały potencjalnych kandydatów, do wybrania takiej a nie innej ścieżki zawodowej. Podczas wydarzenia chętni mogli skorzystać z fachowej pomocy doradców zawodowych. Targi Edukacyjne to również bogaty program konferencji i szkoleń oraz warsztatów dla nauczycieli, rodziców i uczniów przygotowywanych przez wielkopolskie ośrodki doskonalenia nauczycieli.

      WAŻNE!!

      Od środy 16.03 przed gabinetem pedagoga szkolnego wystawione będą przywiezione z Targów informatory uczelni wyższych , serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z informacjami i ofertami uczelni wyższych.

      Po Targach udaliśmy się na wystawę do Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Antoni Gaudí to jedna z najwybitniejszych, najbardziej rozpoznawalnych i podziwianych postaci w historii sztuki. Genialny architekt, wizjoner, „czarodziej architektury”. Jego modernistyczne, wręcz rewolucyjne koncepcje architektoniczne i wyjątkowy talent – wzbudzały i nadal wzbudzają – ogromne emocje. Na wystawie zaprezentujemy ok. 150 eksponatów (plany, makiety, rysunki, rzeźby, meble, elementy architektoniczne, ceramikę, fotografie, wideo, mapping), pochodzących z kolekcji hiszpańskich instytucji publicznych oraz prywatnych.

     • Rozwijamy wiedzę historyczną.

     • Uczymy się i rozwijamy wiedzę historyczna... Uczeń klasy 2 TM Szymon Matuszak zorganizował na zajęcia z historii z panią Marta Jankowiak, strój lekarza walczącego z dżuma. Dodatkowo przygotował prelekcje na temat historii tego stroju.

     • Zbiórka darów.

     • 10 marca została przekazana pierwsza część produktów ze zbiórki , która odbyła się w naszej szkole. Dary do potrzebujących uchodźców dostarczy Stowarzyszenie SMGO. Dziękujemy wszystkim darczyńcom

     • "Kobiety na ekranie"

     • Uczniowie klas Technikum grafiki i poligrafii cyfrowej wzięli udział w międzyklasowym konkursie plastycznym. Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu filmowego pt. "Kobiety na ekranie". Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wybrać film, którego głównym bohaterem była kobieta lub dotyczył problemów kobiet. Z okazji Dnia Kobiet chcemy zaprezentować wyróżnione prace. Oprócz prac zamieszczonych na naszej stronie, prace można zobaczyć przy sali 05a. Wszystkim uczestnikom gratuluje.

     • Ogólnopolski Turniej Talentów Akademii Księgowego

     • marca w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Wielkopolskiego Oddziału w Poznaniu odbył się drugi etap XII Ogólnopolskiego Turnieju Talentów Akademii Księgowego. Do zmagań przystąpiło trzech uczniów z naszej szkoły: Kinga Groch, Łukasz Garbarek i Marcin Jaskuła z IV klasy Technikum Ekonomicznego, którzy przygotowywali się pod kierunkiem pani Małgorzaty Ginter.

      Ten etap konkursu składał się z testu jednokrotnego wyboru i zadania praktycznego polegającego na dekretacji ok. 30 dokumentów.

      Celem turnieju jest motywowanie uczniów technikum do rozwijania oraz praktycznego wykorzystania wiedzy w zakresie przedmiotów ekonomicznych oraz pobudzania zainteresowania zdobywaniem wiedzy wśród uczniów klas średnich.

      Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Poznania, Rektor Uniwersytetu ekonomicznego w Poznaniu, Wielkopolski Kurator Oświaty, Zachodniopomorski Kurator Oświaty i Lubuski Kurator Oświaty.

      Wyniki będą znane za około 3 tygodnie. Trzymamy kciuki!!!

     • Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

     • 23 lutego obchodzony był na całym świecie Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. W ramach akcji na terenie szkoły rozpowszechniono plakaty i informacje na temat depresji. Przeprowadzono również lekcje wychowawcze, które miały na celu dostarczenie uczniom wiedzy na temat przyczyn, objawów oraz przebiegu depresji. Ważnym punktem zajęć było wskazanie form pomocy oraz omówienie sposobu leczenia depresji. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie się w to działanie.

     • Pomaganie mamy we krwi!!!

     • Egzamin z empatii zdaliśmy na 6 Trudne chwile pokazały nam, że potrafimy się zjednoczyć i działać wspólnie.

      Społeczność szkolna oraz mieszkańcy aktywnie włączyli się w naszą akcję, pokazując, że mamy ogromne . Musimy jednak pamiętać, że to może potrwać i dlatego rozkładajmy swoje siły mądrze. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wsparcie

     • Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców.

     • Dnia 24 i 25 lutego odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców.

      24 lutego rywalizowały dziewczęta. Spotkania rozgrywane były do 3 wygranych setów.

      Wyniki spotkań:

      ZSP 1 Jarocin - LO Jarocin 3-1

      ZSP 2 Jarocin - LO Jarocin 0-3

      ZSP 1 Jarocin - ZSP 2 Jarocin 3-0

      Tym samym dziewczęta zdobyły mistrzostwo powiatu i wywalczyły awans do mistrzostw rejonu.

      25 lutego spotkali się natomiast panowie. Tutaj rywalizacja toczyła się do 2 wygranych setów. Niestety po bardzo wyrównanym pojedynku finałowym chłopacy z "jedynki" zajęli 2 miejsce.

      Wyniki spotkań:

      ZSP 1 Jarocin - ZSP 2 Jarocin 2-0

      LO Jarocin - ZSP 2 Jarocin 2-0

      ZSP 1 Jarocin - LO Jarocin 1-2

      Awans do finału rejonu wywalczyło Liceum ogólnokształcące nr 1 w Jarocinie.

     • Pomoc uchodźcom.

     • Uczennice z klasy 4 TŻ, Nikola Stiller oraz Katarzyna Półrolniczak przygotowały samodzielnie pyszne i zdrowe desery, które będą sprzedawane przez cały dzień w auli oraz przy sekretariacie podczas długiej przerwy. Jeden deserek kosztuje 7 zł. a cały zysk zostanie przekazany na cele charytatywne - pomoc uchodźcom.

     • Akcja pierniczki.

     • Pani Danka Kożuch również przyłącza się do szkolnej akcji, z której cały dochód zostanie przekazany na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

      Już od dzisiaj możecie kupić wiosenne tulipany pełne nadziei oraz domki, w których panuje spokój i radość

      Gdzie i kiedy można kupić pierniczki ?

      Pierniczki można zakupić w auli szkolnej oraz podczas długiej przerwy przy sekretariacie szkoły.

      Akcja trwa do ostatniego pierniczka

      1 pierniczek = 10zł

     • Cake popsy

     • Sandra Chwiłkowska z klasy 3 TŻ gim przygotowała cake popsy, czyli kawałki ciasta, połączonego kremem, uformowanego w kulki, osadzonego na patyczku i udekorowanego:

      - zielone krówkowe

      - białe czekoladowe

      - niebieskie orzechowe

      Cake popsy możecie zakupić w cenie 5zł.

      Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany organizacji charytatywnej, która pomaga uchodźcom z Ukrainy.

      Gdzie i kiedy można kupić cake popsy? ?

      Cake popsy można zakupić w auli szkolnej oraz podczas długiej przerwy przy sekretariacie szkoły.

      Sandra dziękujemy

     • "Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku"

     • Konkurs ZUS

      Nasza uczennica Patrycja Tomczak z klasy I TR wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pt. "Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku". Udało jej się zaklasyfikować do etapu regionalnego. Gratulujemy.

     • Pierniczki dla Ukrainy.

     • Aleksandra Machowiak z kl. 3TŻ gim rozpoczęła sprzedaż własnoręcznie wykonanych pierników w kształcie serca polane lukrem w kolorach flagi Ukrainy.

      Gdzie i kiedy można kupić pierniczki ?

      Pierniczki można zakupić w auli szkolnej oraz podczas długiej przerwy przy sekretariacie szkoły. Cały dochód zostanie przekazany organizacji charytatywnej.

      Akcja trwa do ostatniego pierniczka.

     • Uczniowie Jedynki solidarni z Ukrainą!

     • Uczniowie Jedynki solidarni z Ukrainą! Aleksandra Machowiak z kl. 3TŻ gim od jutra rozpocznie sprzedaż własnoręcznie wykonanych pierników w kształcie serca polane lukrem w kolorach flagi Ukrainy. W kolejnych dniach dołączy do niej Sandra Chwiłkowska z tej samej klasy oraz p. Danka KożuchJesteśmy wzruszeni, że uczniowie naszej szkoły chcą pomóc uchodźcom i samodzielnie zgłaszają swoje inicjatywy pomocy.

       Gdzie i kiedy można kupić pierniczki ?Pierniczki można zakupić w auli szkolnej oraz podczas długiej przerwy przy sekretariacie szkoły. Cały dochód zostanie przekazany organizacji charytatywnej. Akcja trwa do ostatniego pierniczka  

      Pokaż mniej