• Światowy Dzień Poezji w Kamienicy Kultury

     • 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji w Kamienica Kultury odbył się „Poetycki Koncert”. Swoją interpretację dwóch tekstów lirycznych naszego absolwenta – Krzysztofa Marcinkowskiego, zaprezentowały uczennice klasy 2 TR – Magda Kałużna i Aga Kempa, a całe wydarzenie poprowadziła uczennica klasy 3 TŻ Natalia Bachorska.

     • Dzień bez plecaka

     • Rada Samorządu Uczniowskiego zaprosiła cała społeczność szkolną na wspólne wiosenne śniadanie na trawie na dziedzińcu.

     • Zieleniec

     • Jedynka na Zieleńcu 2022. Uczniowie naszej szkoły spędzili aktywnie czas na skąpanych w słoncu stokach Zieleńca. Uczyliśmy się jeździć na nartach i snowboardzie. Dziesiąty wypad - jak zwykle zakończony sukcesem.

     • Akcja "Nowy wózek dla Tadeusza"

     • Od wtorku w naszej szkole trwa akcja "Nowy wózek dla Tadeusza". Jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaangażowanie oraz udział w akcji. Zakup nowego i bardziej nowoczesnego wózka ułatwi Tadeuszowi codzienne funkcjonowanie. Dla nas, jako nauczycieli, jest to bardzo wzruszające, że uczniowie tak chętnie przystąpili do działania. Sprzedaż wypieków , przygotowanie puszek do zbiorki oraz granie na instrumentach , to są Ich inicjatywy . Dziękujemy również wszystkim, którzy do tej pory wpłacili pieniądze na konto Tadeusza na siepomaga.pl. Jesteśmy także wdzięczni za samodzielne podejmowane inicjatywy na rzecz Tadeusza. Bjørn Berserk przeprowadził zbiórkę na streamingu, a dochód z niej przelał na konto. Bjørn nie zna osobiście Tadeusza (o zbiórce dowiedział się naszej strony na fb), ale bardzo chciał pomóc w zakupie wózka. Dziękujemy za Wasze i zachęcamy do dalszych wpłat. Każda złotówka ma znaczenie

     • "Olimpiada Solidarności - Dwie dekady historii"

     • W środę 16 marca w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu odbył się etap wojewódzki VIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Olimpiada Solidarności - Dwie dekady historii". Konkurs ma na celu poszerzenie wśród uczniów wiedzy historycznej, szczególnie dotyczącej Polski z lat 1970-1990.

      W etapie wojewódzkim brały udział uczennice naszej szkoły Julia Ferenz z klasy 3LOAa/SP oraz Alicja Kubicka z klasy 3TR/SP, które uzyskały najlepszy wynik w etapie szkolnym.

      Gratulujemy

     • Konkurs ZUS

     • W naszej szkole odbył się konkurs ZUS “Jak zachęcić babcie lub dziadka do założena konta w banku?”  Uczniowie klas o kierunku technik poligrafii i grafiki cyfrowej wykonali plakaty i komiksy na konkurs, tymi pracami zakwalifikowali się do etapu regionalnego wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach.

       

      Pan Dyrektor rozdał pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od organizatorów konkursu.

     • Wycieczka do Szczecina

     • 7 i 8 marca 2022 roku odbył się wyjazd do Szczecina z akcji edukacyjnej „młody E-lider”. W projekcie brała udział klasa 1Ti oraz 2Tib.
                  Po długiej choć przyjemnej podróży dotarliśmy do budynku Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie odbywały się nasze zajęcia. Po podzieleniu się na 4 grupy zostaliśmy oddani pod opiekę wykładowców. Po zajęciach pojechaliśmy do hotelu praktycznie w centrum Szczecina. Po rozpakowaniu całą grupa wyszliśmy na zwiedzanie miasta wraz z przewodnikiem. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy oraz zobaczyliśmy wiele pięknych miejsc. Przepełnieni tajemnicami Szczecina oraz wiedzą z uczelni udaliśmy się z powrotem do hotelu. Następnego dnia po śniadaniu znowu pojechaliśmy na uczelnię, gdzie odbyła się reszta planowanych zajęć. Po paru godzinach ze smutkiem na twarzach opuściliśmy uniwersytet aby udać się z powrotem do naszych domów. Była to świetna wycieczka, z której każdy z nas z pewnością wyniósł wiele wiedzy oraz przydatnych  informacji.

      Stanisław z 1 TI

     • Wyjście na łyżwy

     • 4 marca klasa 1 TI w ramach niespodzianki od rodziców i wychowawcy wyszła na łyżwy. Niektórzy pierwszy raz weszli na lodowisko inni świetnie jeździli. Uczniowie wzajemnie się uczyli i sobie pomagali. To była godzina świetnej zabawy ;)

     • Targi Edukacyjne w Poznaniu

     • 11 marca młodzież w naszej szkoły uczestniczyła w Targach Edukacyjnych w Poznaniu.

      Podczas wydarzenia uczniowie mogli zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu placówek edukacyjnych – m.in. uczelni wyższych z kraju i zagranicy, które zachęcić miały potencjalnych kandydatów, do wybrania takiej a nie innej ścieżki zawodowej. Podczas wydarzenia chętni mogli skorzystać z fachowej pomocy doradców zawodowych. Targi Edukacyjne to również bogaty program konferencji i szkoleń oraz warsztatów dla nauczycieli, rodziców i uczniów przygotowywanych przez wielkopolskie ośrodki doskonalenia nauczycieli.

      WAŻNE!!

      Od środy 16.03 przed gabinetem pedagoga szkolnego wystawione będą przywiezione z Targów informatory uczelni wyższych , serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z informacjami i ofertami uczelni wyższych.

      Po Targach udaliśmy się na wystawę do Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Antoni Gaudí to jedna z najwybitniejszych, najbardziej rozpoznawalnych i podziwianych postaci w historii sztuki. Genialny architekt, wizjoner, „czarodziej architektury”. Jego modernistyczne, wręcz rewolucyjne koncepcje architektoniczne i wyjątkowy talent – wzbudzały i nadal wzbudzają – ogromne emocje. Na wystawie zaprezentujemy ok. 150 eksponatów (plany, makiety, rysunki, rzeźby, meble, elementy architektoniczne, ceramikę, fotografie, wideo, mapping), pochodzących z kolekcji hiszpańskich instytucji publicznych oraz prywatnych.

     • Rozwijamy wiedzę historyczną.

     • Uczymy się i rozwijamy wiedzę historyczna... Uczeń klasy 2 TM Szymon Matuszak zorganizował na zajęcia z historii z panią Marta Jankowiak, strój lekarza walczącego z dżuma. Dodatkowo przygotował prelekcje na temat historii tego stroju.

     • Zbiórka darów.

     • 10 marca została przekazana pierwsza część produktów ze zbiórki , która odbyła się w naszej szkole. Dary do potrzebujących uchodźców dostarczy Stowarzyszenie SMGO. Dziękujemy wszystkim darczyńcom

     • "Kobiety na ekranie"

     • Uczniowie klas Technikum grafiki i poligrafii cyfrowej wzięli udział w międzyklasowym konkursie plastycznym. Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu filmowego pt. "Kobiety na ekranie". Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wybrać film, którego głównym bohaterem była kobieta lub dotyczył problemów kobiet. Z okazji Dnia Kobiet chcemy zaprezentować wyróżnione prace. Oprócz prac zamieszczonych na naszej stronie, prace można zobaczyć przy sali 05a. Wszystkim uczestnikom gratuluje.

     • Ogólnopolski Turniej Talentów Akademii Księgowego

     • marca w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Wielkopolskiego Oddziału w Poznaniu odbył się drugi etap XII Ogólnopolskiego Turnieju Talentów Akademii Księgowego. Do zmagań przystąpiło trzech uczniów z naszej szkoły: Kinga Groch, Łukasz Garbarek i Marcin Jaskuła z IV klasy Technikum Ekonomicznego, którzy przygotowywali się pod kierunkiem pani Małgorzaty Ginter.

      Ten etap konkursu składał się z testu jednokrotnego wyboru i zadania praktycznego polegającego na dekretacji ok. 30 dokumentów.

      Celem turnieju jest motywowanie uczniów technikum do rozwijania oraz praktycznego wykorzystania wiedzy w zakresie przedmiotów ekonomicznych oraz pobudzania zainteresowania zdobywaniem wiedzy wśród uczniów klas średnich.

      Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Poznania, Rektor Uniwersytetu ekonomicznego w Poznaniu, Wielkopolski Kurator Oświaty, Zachodniopomorski Kurator Oświaty i Lubuski Kurator Oświaty.

      Wyniki będą znane za około 3 tygodnie. Trzymamy kciuki!!!