• Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

     • 23 lutego obchodzony był na całym świecie Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. W ramach akcji na terenie szkoły rozpowszechniono plakaty i informacje na temat depresji. Przeprowadzono również lekcje wychowawcze, które miały na celu dostarczenie uczniom wiedzy na temat przyczyn, objawów oraz przebiegu depresji. Ważnym punktem zajęć było wskazanie form pomocy oraz omówienie sposobu leczenia depresji. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie się w to działanie.

     • Pomaganie mamy we krwi!!!

     • Egzamin z empatii zdaliśmy na 6 Trudne chwile pokazały nam, że potrafimy się zjednoczyć i działać wspólnie.

      Społeczność szkolna oraz mieszkańcy aktywnie włączyli się w naszą akcję, pokazując, że mamy ogromne . Musimy jednak pamiętać, że to może potrwać i dlatego rozkładajmy swoje siły mądrze. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wsparcie

     • Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców.

     • Dnia 24 i 25 lutego odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców.

      24 lutego rywalizowały dziewczęta. Spotkania rozgrywane były do 3 wygranych setów.

      Wyniki spotkań:

      ZSP 1 Jarocin - LO Jarocin 3-1

      ZSP 2 Jarocin - LO Jarocin 0-3

      ZSP 1 Jarocin - ZSP 2 Jarocin 3-0

      Tym samym dziewczęta zdobyły mistrzostwo powiatu i wywalczyły awans do mistrzostw rejonu.

      25 lutego spotkali się natomiast panowie. Tutaj rywalizacja toczyła się do 2 wygranych setów. Niestety po bardzo wyrównanym pojedynku finałowym chłopacy z "jedynki" zajęli 2 miejsce.

      Wyniki spotkań:

      ZSP 1 Jarocin - ZSP 2 Jarocin 2-0

      LO Jarocin - ZSP 2 Jarocin 2-0

      ZSP 1 Jarocin - LO Jarocin 1-2

      Awans do finału rejonu wywalczyło Liceum ogólnokształcące nr 1 w Jarocinie.

     • Pomoc uchodźcom.

     • Uczennice z klasy 4 TŻ, Nikola Stiller oraz Katarzyna Półrolniczak przygotowały samodzielnie pyszne i zdrowe desery, które będą sprzedawane przez cały dzień w auli oraz przy sekretariacie podczas długiej przerwy. Jeden deserek kosztuje 7 zł. a cały zysk zostanie przekazany na cele charytatywne - pomoc uchodźcom.

     • Akcja pierniczki.

     • Pani Danka Kożuch również przyłącza się do szkolnej akcji, z której cały dochód zostanie przekazany na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

      Już od dzisiaj możecie kupić wiosenne tulipany pełne nadziei oraz domki, w których panuje spokój i radość

      Gdzie i kiedy można kupić pierniczki ?

      Pierniczki można zakupić w auli szkolnej oraz podczas długiej przerwy przy sekretariacie szkoły.

      Akcja trwa do ostatniego pierniczka

      1 pierniczek = 10zł

     • Cake popsy

     • Sandra Chwiłkowska z klasy 3 TŻ gim przygotowała cake popsy, czyli kawałki ciasta, połączonego kremem, uformowanego w kulki, osadzonego na patyczku i udekorowanego:

      - zielone krówkowe

      - białe czekoladowe

      - niebieskie orzechowe

      Cake popsy możecie zakupić w cenie 5zł.

      Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany organizacji charytatywnej, która pomaga uchodźcom z Ukrainy.

      Gdzie i kiedy można kupić cake popsy? ?

      Cake popsy można zakupić w auli szkolnej oraz podczas długiej przerwy przy sekretariacie szkoły.

      Sandra dziękujemy

     • "Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku"

     • Konkurs ZUS

      Nasza uczennica Patrycja Tomczak z klasy I TR wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pt. "Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku". Udało jej się zaklasyfikować do etapu regionalnego. Gratulujemy.

     • Pierniczki dla Ukrainy.

     • Aleksandra Machowiak z kl. 3TŻ gim rozpoczęła sprzedaż własnoręcznie wykonanych pierników w kształcie serca polane lukrem w kolorach flagi Ukrainy.

      Gdzie i kiedy można kupić pierniczki ?

      Pierniczki można zakupić w auli szkolnej oraz podczas długiej przerwy przy sekretariacie szkoły. Cały dochód zostanie przekazany organizacji charytatywnej.

      Akcja trwa do ostatniego pierniczka.

     • Uczniowie Jedynki solidarni z Ukrainą!

     • Uczniowie Jedynki solidarni z Ukrainą! Aleksandra Machowiak z kl. 3TŻ gim od jutra rozpocznie sprzedaż własnoręcznie wykonanych pierników w kształcie serca polane lukrem w kolorach flagi Ukrainy. W kolejnych dniach dołączy do niej Sandra Chwiłkowska z tej samej klasy oraz p. Danka KożuchJesteśmy wzruszeni, że uczniowie naszej szkoły chcą pomóc uchodźcom i samodzielnie zgłaszają swoje inicjatywy pomocy.

       Gdzie i kiedy można kupić pierniczki ?Pierniczki można zakupić w auli szkolnej oraz podczas długiej przerwy przy sekretariacie szkoły. Cały dochód zostanie przekazany organizacji charytatywnej. Akcja trwa do ostatniego pierniczka  

      Pokaż mniej

     • Jedynka solidaryzuje się Ukrainą

     • Jedynka solidaryzuje się Ukrainą

      Klasa 1 LOb wraz z wychowawczynią p. Marta Łączniak przygotowała wstążki w barwie ukraińskiej flagi, które były dzisiaj rozdawane całej społeczności szkolnej,

      Klasy 2 TC oraz 3 TC sp razem z p. Kinga Rząsą wykonały plakaty, które zostały rozwieszone w całej szkole.

      Niech nasze działania będą wsparciem dla mieszkańców Ukrainy, którzy walczą o swoją niepodległość

     • Zasady bezpieczeństwa na placu budowy.

     • Uczniowie klasy 3TB gim przygotowali kreatywne plakaty informujące o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na placu budowy. Prace były podsumowaniem pracy podczas lekcji języka angielskiego zawodowego.

     • Wyjazd na narty.

     • 18.03.2022 - WYJAZD UCZNIÓW I SYMPATYKÓW JEDYNKI NA NARTY - “JEDYNKA NA NARTACH” - WYJAZD NA DYCHĘ! To już 10 raz, po krótkiej przerwie spowodowanej obostrzeniami COVID-19, w tym roku - wracamy do naszej szkolnej zimowej tradycji. 

     • Różowa skrzyneczka

     • W naszej szkole w damskich toaletach (warsztaty szkolne oraz przy auli) pojawiły się różowe skrzyneczki. Różowa skrzyneczka to fundacja, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny. Inicjatywa działa na zasadzie "weź jeśli potrzebujesz". Szkoła zakupiła skrzyneczki, a Samorząd Uczniowski sfinansował zawartość

    • Wsparcie dziecka w obliczu wojny w Ukrainie
     • Wsparcie dziecka w obliczu wojny w Ukrainie

     • 24 lutego nad ranem , tuż za naszą granicą rozpoczęła się wojna. Blisko nas są ludzie z Ukrainy -nasi uczniowie, przyjaciele, sąsiedzi… Obok nas możemy zaobserwować strach, rozpacz, bezsilność ludzi, których świat rozpada się na milion kawałków! W nas również jest mnóstwo smutku i obaw o przyszłość. Uczestnikiem tych wydarzeń stały się także nasze dzieci. Jak zadbać o ich emocje, jak wspierać i rozmawiać z nimi o wojnie?

      Rodzicu!!

      Rozmawiaj z nastolatkiem i stwórz mu przestrzeń do rozmowy! Mimo, że są to nastolatkowie to Oni potrzebują rozmowy i czują się zagubieni…

      Odpowiadaj na Jego pytania.

      Nazywaj i akceptuj emocje. Bądź uważny ! Nie przelewaj na nastolatka swojego strachu.

      Nie katastrofizuj. Odnoś się do tego, co jest tu i teraz.

      Nie kłam, nie obiecuj tego, czego sam nie jesteś pewien.

      Uważnie obserwuj swoje dziecko i dostrzegaj ewentualne zmiany zachodzące w Jego zachowaniu.

      Kontroluj dostęp do drastycznych informacji również w urządzeniach elektronicznych nastolatka.

      Pokaż nastolatkowi jak radzić sobie z nagromadzonym napięciem(aktywność fizyczna, pobyt na świeżym powietrzu, spotkania z przyjaciółmi, słuchanie muzyki). Bądźcie RAZEM! Daj mu poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Spędzajcie razem czas. Zachowajcie dotychczasową zwyczajność, normalność i rutynę. Rodzicu! Dbaj o siebie, o swoje potrzeby i emocje.

      BĄDŹMY DLA SIEBIE WSPARCIEM!

      Przypominam, że Państwa nastolatkowie mogą skorzystać od poniedziałku do piątku z mojej pomocy - pedagoga szkolnego oraz w każdy poniedziałek w naszej szkole można skorzystać z pomocy psychologa. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna również udziela wsparcia psychologicznego.

      Pozostając do Państwa dyspozycji.

      Anna Kałmucka

     • "Jedynka" gra dla WOŚP

     •  30 stycznia 2022 r. w niedzielę Szkolne Koło Wolontariatu zagrało razem z WOŚP dla okulistyki dziecięcej! Każdy kto z nami zagrał dostał piernika w kształcie serca. Pięknie dziękujemy Pani Danucie Kożuch za te serca "cudeńka". Kobieta o wielkim sercu!!!