• Jedynka solidaryzuje się Ukrainą

     • Jedynka solidaryzuje się Ukrainą

      Klasa 1 LOb wraz z wychowawczynią p. Marta Łączniak przygotowała wstążki w barwie ukraińskiej flagi, które były dzisiaj rozdawane całej społeczności szkolnej,

      Klasy 2 TC oraz 3 TC sp razem z p. Kinga Rząsą wykonały plakaty, które zostały rozwieszone w całej szkole.

      Niech nasze działania będą wsparciem dla mieszkańców Ukrainy, którzy walczą o swoją niepodległość

     • Zasady bezpieczeństwa na placu budowy.

     • Uczniowie klasy 3TB gim przygotowali kreatywne plakaty informujące o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na placu budowy. Prace były podsumowaniem pracy podczas lekcji języka angielskiego zawodowego.

     • Wyjazd na narty.

     • 18.03.2022 - WYJAZD UCZNIÓW I SYMPATYKÓW JEDYNKI NA NARTY - “JEDYNKA NA NARTACH” - WYJAZD NA DYCHĘ! To już 10 raz, po krótkiej przerwie spowodowanej obostrzeniami COVID-19, w tym roku - wracamy do naszej szkolnej zimowej tradycji. 

     • Różowa skrzyneczka

     • W naszej szkole w damskich toaletach (warsztaty szkolne oraz przy auli) pojawiły się różowe skrzyneczki. Różowa skrzyneczka to fundacja, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny. Inicjatywa działa na zasadzie "weź jeśli potrzebujesz". Szkoła zakupiła skrzyneczki, a Samorząd Uczniowski sfinansował zawartość

    • Wsparcie dziecka w obliczu wojny w Ukrainie
     • Wsparcie dziecka w obliczu wojny w Ukrainie

     • 24 lutego nad ranem , tuż za naszą granicą rozpoczęła się wojna. Blisko nas są ludzie z Ukrainy -nasi uczniowie, przyjaciele, sąsiedzi… Obok nas możemy zaobserwować strach, rozpacz, bezsilność ludzi, których świat rozpada się na milion kawałków! W nas również jest mnóstwo smutku i obaw o przyszłość. Uczestnikiem tych wydarzeń stały się także nasze dzieci. Jak zadbać o ich emocje, jak wspierać i rozmawiać z nimi o wojnie?

      Rodzicu!!

      Rozmawiaj z nastolatkiem i stwórz mu przestrzeń do rozmowy! Mimo, że są to nastolatkowie to Oni potrzebują rozmowy i czują się zagubieni…

      Odpowiadaj na Jego pytania.

      Nazywaj i akceptuj emocje. Bądź uważny ! Nie przelewaj na nastolatka swojego strachu.

      Nie katastrofizuj. Odnoś się do tego, co jest tu i teraz.

      Nie kłam, nie obiecuj tego, czego sam nie jesteś pewien.

      Uważnie obserwuj swoje dziecko i dostrzegaj ewentualne zmiany zachodzące w Jego zachowaniu.

      Kontroluj dostęp do drastycznych informacji również w urządzeniach elektronicznych nastolatka.

      Pokaż nastolatkowi jak radzić sobie z nagromadzonym napięciem(aktywność fizyczna, pobyt na świeżym powietrzu, spotkania z przyjaciółmi, słuchanie muzyki). Bądźcie RAZEM! Daj mu poczucie bliskości i bezpieczeństwa. Spędzajcie razem czas. Zachowajcie dotychczasową zwyczajność, normalność i rutynę. Rodzicu! Dbaj o siebie, o swoje potrzeby i emocje.

      BĄDŹMY DLA SIEBIE WSPARCIEM!

      Przypominam, że Państwa nastolatkowie mogą skorzystać od poniedziałku do piątku z mojej pomocy - pedagoga szkolnego oraz w każdy poniedziałek w naszej szkole można skorzystać z pomocy psychologa. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna również udziela wsparcia psychologicznego.

      Pozostając do Państwa dyspozycji.

      Anna Kałmucka

     • "Jedynka" gra dla WOŚP

     •  30 stycznia 2022 r. w niedzielę Szkolne Koło Wolontariatu zagrało razem z WOŚP dla okulistyki dziecięcej! Każdy kto z nami zagrał dostał piernika w kształcie serca. Pięknie dziękujemy Pani Danucie Kożuch za te serca "cudeńka". Kobieta o wielkim sercu!!! 

     • Studniówka 2022

     • "...Mój pierwszy bal, te walczyki leciutkie jak świerszcze,pierwszy bal, czyjeś oczy wesołe, na szczęście.
      Pierwszy bal. Bal z myszką, bal z łezką, bal za mgłą ,i walczyki co jeszcze się śnią...Mój pierwszy bal, sentymentalny bal, troszeczkę żal,mój pierwszy, jedyny bal..." 

                                                                                                                                                  Agnieszka Osiecka

     • "Poloneza czas zacząć..."

     • Studniówka to tradycja wpisana w kalendarz szkolny. Życzymy Wam aby ten to pierwszy bal był najwspanialszym i niezapomnianym balem w Waszym życiu.

       

      "Ta chwila czarowna głębią nocy,szaleństwem fioletu,srebra bladym świtemniech zawsze trwa..."

      John Feeling Bekannte

       

       

     • KURS CISCO INTERNET RZECZY (IoE) w ZSP1

     • Zakończyliśmy właśnie kurs dla klasy 1TI w ramach Lokalnej Akademii CISCO ZSP1, dzięki której uczniowie klasy informatycznej mogli zdobyć swoje pierwsze certyfikaty CISCO. Jest to dopiero początek ich kariery w Naszej szkole i z pewnością, w kolejnych latach będą mogli poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w ramach NetACAD. CISCO jest międzynarodową firmą o zasięgu globalnym, z którą ZSP1 współpracuje od kilku lat, dzięki czemu możliwe jest wdrażanie najnowszych technologii i zapoznawanie uczniów z nimi. Opiekunami akademii są panowie Robert Strzelecki i Przemo Łączniak.

     • LODOWISKO :-)

     • Klasa 3 TC SP miała za zadanie stworzyć reklamę jarocińskiego lodowiska- radiowy spot reklamowy Uczniowie wykonali swoje zadanie bardzo profesjonalnie i w nagrodę Pani Marta Łączniak zabrała uczniów tej klasy na lodowisko

     • Darmowe kursy

     • Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w kolejnych edycjach kursów poświęconych językowi angielskiemu lub zagadnieniom około-ekonomicznym (matematyka, przedsiębiorczość, ekonomia i itp.)! W ofercie znaleźć można szereg kursów, idealnych pod kątem przygotowania do egzaminu maturalnego lub poszerzenia wiedzy w wybranych obszarach tematycznych

      Wszystkie kursy są całkowicie DARMOWE! Zajęcia prowadzone są zdalnie przez kadrę akademicką UW. Od uczestników wymagany jest jedynie dostęp do komputera i Internetu oraz trochę wolnego czasu i chęci do zdobywania wiedzy Każde szkolenie zwieńczone zostaje uzyskaniem imiennego certyfikatu!

      Kursy językowe ( https://bit.ly/3gvU157):

      Język angielski i współczesny świat

      Telephoning

      Emailing vs Formal Correspondence

      American vs British English for travelers

      Word Formation

      Public Speaking

      Tworzenie krótkich wypowiedzi pisemnych (esej)

      Język angielski dla maturzystów (poziom rozszerzony)

      Kurs poświęcony zagadnieniom około-ekonomicznym:

      Pogromcy mitów ekonomicznych ( https://bit.ly/3dA2LoN)

      Pod powyższymi adresami znajdziecie Państwo podstawowe informacje na temat kursów, linki do formularzy rejestracyjnych oraz niezbędną dokumentację. Prowadzimy nieprzerwaną rekrutację na kolejne edycje kursów.

      W razie jakichkolwiek pytań, prosimy pisać na:

      misja@wne.uw.edu.pl (język angielski)

      szkolenia@wne.uw.edu.pl (zagadnienia około-ekonomiczne)

      lub dzwonić na numery

      22 55 49 183

      22 55 49 186

      Zachęcamy do udziału

     • Jedynka świętuje Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie

     •  

      22 września 2018 roku nasza szkoła przyjęła imię Powstańców Wielkopolskich. Uczniowie naszej szkoły aktywnie przyłączyli się do świętowania tak ważnego dla nas wydarzenia.

      Miłośnicy wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim wzięli udział w quizie historycznym. Quiz ten składa się z trzech rodzajów pytań:

      • ułożenie chronologicznie wydarzeń dot. Powstania Wielkopolskiego;

      • dopasowanie wydarzeń do miejscowości na mapie Wielkopolski, w których miały miejsce;

      • stwierdzenie, czy dana informacja jest prawdziwa czy fałszywa.

      uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w akcji popularyzującej datę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego i przygotowali plakaty związane z wybuchem Powstania oraz odwiedzili ważne miejsca upamiętniające to wydarzenie oraz ich bohaterów

      społeczność szkolna wzięła udział w akcji #KAŻDY Z NAS JEST POWSTAŃCEM i mogli sprawdzić, jaką rolę pełniliby podczas Powstania Wielkopolskiego. Na podstawie odpowiedzi na pytania dotyczące zainteresowań czy cech charakteru, generowana jest odpowiedź wskazująca funkcję podczas Powstania: sanitariuszka/sanitariusz, łączniczka/łącznik, dowódczyni/dowódca, żołnierka/żołnierz, edukatorka/edukator.

      11 listopada w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbyło się zakończenie projektu "Jarociniaków Drogi do Niepodległości". Powstały dwa filmy promujące Powstanie Wielkopolskie, które zostały zrobione przez uczniów naszej szkoły:

      https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=WzJwf27XA0o...

      https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=ckk5NcKG7AM...

      22 grudnia dyrektor szkoły p. Marek Sobczak wraz z p. Lidia Czechak oraz p. Katarzyna Szymkowiak zapalili choinkę w kolorze białym oraz czerwonym

      23 grudnia zawisła flaga powstańcza na budynku naszej szkoły

      Zapraszamy do wspólnego świętowania tak ważnego dla nas wydarzenia oraz zachęcamy do przesyłania kolejnych zdjęć, które chętnie zamieścimy na naszym profilu na fb oraz Instagramie @zsp1_jarocin

      #27grudnia #TestPowstańca #ŚwiętoPaństwowe #PolskaDziękuje #PolskaŚwiętuje #PowstanieWielkopolskie

      27 grudnia - Powstanie Wielkopolskie