• Studniówka 2022

     • "...Mój pierwszy bal, te walczyki leciutkie jak świerszcze,pierwszy bal, czyjeś oczy wesołe, na szczęście.
      Pierwszy bal. Bal z myszką, bal z łezką, bal za mgłą ,i walczyki co jeszcze się śnią...Mój pierwszy bal, sentymentalny bal, troszeczkę żal,mój pierwszy, jedyny bal..." 

                                                                                                                                                  Agnieszka Osiecka

     • "Poloneza czas zacząć..."

     • Studniówka to tradycja wpisana w kalendarz szkolny. Życzymy Wam aby ten to pierwszy bal był najwspanialszym i niezapomnianym balem w Waszym życiu.

       

      "Ta chwila czarowna głębią nocy,szaleństwem fioletu,srebra bladym świtemniech zawsze trwa..."

      John Feeling Bekannte

       

       

     • KURS CISCO INTERNET RZECZY (IoE) w ZSP1

     • Zakończyliśmy właśnie kurs dla klasy 1TI w ramach Lokalnej Akademii CISCO ZSP1, dzięki której uczniowie klasy informatycznej mogli zdobyć swoje pierwsze certyfikaty CISCO. Jest to dopiero początek ich kariery w Naszej szkole i z pewnością, w kolejnych latach będą mogli poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w ramach NetACAD. CISCO jest międzynarodową firmą o zasięgu globalnym, z którą ZSP1 współpracuje od kilku lat, dzięki czemu możliwe jest wdrażanie najnowszych technologii i zapoznawanie uczniów z nimi. Opiekunami akademii są panowie Robert Strzelecki i Przemo Łączniak.

     • LODOWISKO :-)

     • Klasa 3 TC SP miała za zadanie stworzyć reklamę jarocińskiego lodowiska- radiowy spot reklamowy Uczniowie wykonali swoje zadanie bardzo profesjonalnie i w nagrodę Pani Marta Łączniak zabrała uczniów tej klasy na lodowisko

     • Darmowe kursy

     • Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w kolejnych edycjach kursów poświęconych językowi angielskiemu lub zagadnieniom około-ekonomicznym (matematyka, przedsiębiorczość, ekonomia i itp.)! W ofercie znaleźć można szereg kursów, idealnych pod kątem przygotowania do egzaminu maturalnego lub poszerzenia wiedzy w wybranych obszarach tematycznych

      Wszystkie kursy są całkowicie DARMOWE! Zajęcia prowadzone są zdalnie przez kadrę akademicką UW. Od uczestników wymagany jest jedynie dostęp do komputera i Internetu oraz trochę wolnego czasu i chęci do zdobywania wiedzy Każde szkolenie zwieńczone zostaje uzyskaniem imiennego certyfikatu!

      Kursy językowe ( https://bit.ly/3gvU157):

      Język angielski i współczesny świat

      Telephoning

      Emailing vs Formal Correspondence

      American vs British English for travelers

      Word Formation

      Public Speaking

      Tworzenie krótkich wypowiedzi pisemnych (esej)

      Język angielski dla maturzystów (poziom rozszerzony)

      Kurs poświęcony zagadnieniom około-ekonomicznym:

      Pogromcy mitów ekonomicznych ( https://bit.ly/3dA2LoN)

      Pod powyższymi adresami znajdziecie Państwo podstawowe informacje na temat kursów, linki do formularzy rejestracyjnych oraz niezbędną dokumentację. Prowadzimy nieprzerwaną rekrutację na kolejne edycje kursów.

      W razie jakichkolwiek pytań, prosimy pisać na:

      misja@wne.uw.edu.pl (język angielski)

      szkolenia@wne.uw.edu.pl (zagadnienia około-ekonomiczne)

      lub dzwonić na numery

      22 55 49 183

      22 55 49 186

      Zachęcamy do udziału

     • Jedynka świętuje Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie

     •  

      22 września 2018 roku nasza szkoła przyjęła imię Powstańców Wielkopolskich. Uczniowie naszej szkoły aktywnie przyłączyli się do świętowania tak ważnego dla nas wydarzenia.

      Miłośnicy wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim wzięli udział w quizie historycznym. Quiz ten składa się z trzech rodzajów pytań:

      • ułożenie chronologicznie wydarzeń dot. Powstania Wielkopolskiego;

      • dopasowanie wydarzeń do miejscowości na mapie Wielkopolski, w których miały miejsce;

      • stwierdzenie, czy dana informacja jest prawdziwa czy fałszywa.

      uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w akcji popularyzującej datę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego i przygotowali plakaty związane z wybuchem Powstania oraz odwiedzili ważne miejsca upamiętniające to wydarzenie oraz ich bohaterów

      społeczność szkolna wzięła udział w akcji #KAŻDY Z NAS JEST POWSTAŃCEM i mogli sprawdzić, jaką rolę pełniliby podczas Powstania Wielkopolskiego. Na podstawie odpowiedzi na pytania dotyczące zainteresowań czy cech charakteru, generowana jest odpowiedź wskazująca funkcję podczas Powstania: sanitariuszka/sanitariusz, łączniczka/łącznik, dowódczyni/dowódca, żołnierka/żołnierz, edukatorka/edukator.

      11 listopada w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbyło się zakończenie projektu "Jarociniaków Drogi do Niepodległości". Powstały dwa filmy promujące Powstanie Wielkopolskie, które zostały zrobione przez uczniów naszej szkoły:

      https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=WzJwf27XA0o...

      https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=ckk5NcKG7AM...

      22 grudnia dyrektor szkoły p. Marek Sobczak wraz z p. Lidia Czechak oraz p. Katarzyna Szymkowiak zapalili choinkę w kolorze białym oraz czerwonym

      23 grudnia zawisła flaga powstańcza na budynku naszej szkoły

      Zapraszamy do wspólnego świętowania tak ważnego dla nas wydarzenia oraz zachęcamy do przesyłania kolejnych zdjęć, które chętnie zamieścimy na naszym profilu na fb oraz Instagramie @zsp1_jarocin

      #27grudnia #TestPowstańca #ŚwiętoPaństwowe #PolskaDziękuje #PolskaŚwiętuje #PowstanieWielkopolskie

      27 grudnia - Powstanie Wielkopolskie

     • Warsztaty Świąteczne

     • 26 listopada w naszej szkole obyły się warsztaty cukiernicze z wykorzystaniem technik zdobienia pierników. Młodzież Wolontariatu pod czujnym okiem naszej szkolnej specjalistki w tej dziedzinie Pani Danuty Kożuch zdobiła pierniki. Są to pierniki ozdobne, które będę sprzedawane podczas kiermaszu świątecznego. Dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. W miłej i sympatycznej atmosferze przy muzyce kolęd czas upływał bardzo szybko. Dziękujemy za miłe popołudnie . Wolontariusze

     • Szkoła Wodorowa.

     • 28.10.2021 r. odbyła się edukacyjna wycieczka do Poznania realizowana w ramach projektu Szkoła Wodorowa.

      Uczniowie klas 3LOb Gim, 3LOb SP, 2LOb SP uczestniczyli w konferencji "Transformacja wodorowa- szansą dla Wielkopolskiej Gospodarki." Program konferencji obejmował prezentacje oraz dyskusje panelowe na temat "Społeczeństwo wodorowe-korzyści dla każdego" z udziałem wybitnych ekspertów naukowych i biznesowych. Uczniowie zapoznali się ze sposobami produkcji wodoru i jego zastosowaniem w życiu codziennym jako alternatywne źródło energii. Po konferencji nasi uczniowie podzielili się swoimi spostrzeżeniami. udzielając wywiadu do telewizji. Wycieczka została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

     • Groby Powstańców Wielkopolskich.

     • Nasza szkoła nosi zaszczytne imię Powstańców Wielkopolskich. Jak co roku Wolontariusze, ze szkolnego koła wolontariatu, wraz z opiekunkami udali się na groby Powstańców Wielkopolskich. W zadumie pomodlili się za Tych, którzy walczyli za wolność w latach 1918-1919. Uczniowie zapalili znicze i oddali hołd poległym.

      Wolontariusze odwiedzili także groby nauczycieli, których już nie ma wśród nas. Na każdym grobie zapalono znicz na znak, że nasza szkolna społeczność o nich pamięta.

      Pamiętajmy w tym dniu, o naszych bliskich i o tych, na których grobach nikt nie zapali lampki i nikt nie odmówi modlitwy.

      Wolontariusze.

     • Dzień kanapki

     • Z okazji Dnia Kanapki klasa 2 Technikum Żywienia wykonała konkursowe kanapki. Wykazali się inwencją twórczą, którą za pomocą Waszych chcielibyśmy nagrodzić. Głosujcie do niedzieli do godz. 20.00 !

     • Szkolny etap VI Olimpiady Statystycznej.

     • 3 listopada 2021r. odbył się w naszej szkole etap szkolny VI Olimpiady Statystycznej. W zmaganiach wzięło udział 12 uczniów klas trzecich i czwartych Technikum Ekonomicznego i Technikum Rachunkowości.

      Olimpiada statystyczna jest olimpiadą tematyczną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych. Podczas konkursu, uczniowie rozwiązywali test on-line przygotowany przez organizatorów – Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Test składał się z trzech części, każda o różnym stopniu trudności.

      Uczniowie zakwalifikowani do etapu okręgowego, który odbędzie się 8 grudnia w Poznaniu, to:

      Emilia Pawlaczyk klasa 4 TE – 1 miejsce

      Paulina Ratajczak klasa 4 TE – 2 miejsce

      Agnieszka Niemczyk klasa 3TR/Gim – 3 miejsce

      Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom Olimpiady dziękujemy za udział i trud włożony w przygotowanie się do konkursowych zmagań.

     • Dzień kanapki.

     • Dzień Kanapki w ZSP1 - obok konkursu na najładniejszą kanapkę, klasa dyżurna - 2TI zaprosiła specjalnego gościa, który częstował uczniów i pracowników naszej szkoły małym "conieco na głoda". Akcji towarzyszyła zbiórka wspierająca szkolny wolontariat. Prezentujemy foto-galerię z wydarzenia, a w konkursie foto, mały głodek wybrał zwyciężczynię, Martynę Nawrocką z klasy 4TEa, którą zapraszamy po odbiór bonów na kanapkę w restauracji ALLE KANAPKA (bony do odbioru w sali 21 u pana Przemka Łączniaka).

     • Wolontariat pomaga podopiecznym z rodzin zastępczych

     • W czwartek 4 listopada 2021 r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z przedstawicielami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Są to osoby sprawujące pieczę nad rodzinami zastępczymi. Przedstawili młodzieży Wolontariatu zasady funkcjonowania takich rodzin i poprosili o pomoc w nauce dla swoich podopiecznych. Wolontariat włączył się w akcję i rozpoczynamy działania związane z pomocą i współpracą dla dzieci potrzebujących pomocy przebywających w Rodzinach Zastępczych na terenie naszego powiatu.