• Otrzęsiny klas pierwszych

     • W dniu 6.października odbyły się w naszej szkole Otrzęsiny klas I. zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu matematyki, języka polskiego, wychowania fizycznego oraz przedmiotów zawodowych. Integrację uznajemy za udaną!

      Szczególne podziękowanie Samorząd kieruje do p. Kingi Rząsy, p. Doroty Przewoźnej i p. Pawła Łąkowskiego za pomoc w przygotowaniu zadań.

     • Targi TAROPAK w Poznaniu

     • Klasa 3 TC Gim 6 października wzięła udział w wycieczce do Poznania podczas, której miała okazję zapoznać się z nowoczesnymi technologiami produkcji opakowań, które prezentowane były podczas targów TAROPAK. Uczniowie wykorzystali również okazję, aby dokonać degustacjil potraw w czasie targów POLAGRA. Następnie odbyła się lekcja muzealna w Muzeum Narodowym. Temat lekcji to "Fałszerze".

      Oryginał, kopia, falsyfikat, reprodukcja to pojęcia, które zostały w ciekawy sposób wyjaśnione. Uczestnicy lekcji poznali historię dwóch kradzieży dzieł z muzeum i wzięli udział w grze, podczas której rozpoznawali znajdujące się w Muzeum dzieła.

     • SMAKI REGIONÓW

     • Klasy Technikum Żywienia wzięły udział w Targach "SMAKI REGIONÓW". Podczas targów można było skosztować produktów, które są ekologiczne i przygotowywane w rytmie slow. Podczas targów Smaki Regionów była Scena Kulinarna, na której mistrzowie kuchni gotowali tradycyjne i regionalne potrawy.

      Na targach zaprezentowało się blisko 220 wystawców - lokalnych producentów z całej Polski.

     • Wielkopolska Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2021/2022

     • W dniu 17 września 2021 w Mikorzynie koło Konina odbyła się Wielkopolska Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2021/2022 połączona z Podsumowaniem Współzawodnictwa na Najbardziej Usportowioną Szkołę w Wielkopolsce w roku szkolnym 2020/2021.

      Podczas podsumowania zostały wręczone wyróżnienia dla szkół w kategoriach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady, które odebrali przedstawiciele szkól. Wręczone zostały również wyróżnienia dla najaktywniejszych powiatów w sporcie szkolnym.

      Nasza szkoła zajęła wysokie IV miejsce!

     • Młody e-lider

     • W naszej szkole realizowany jest od października 2021 projekt Młody E-lider. Jest to działanie dotyczące ścieżki KOMPETENCJI PRZEDSIĘBIORCZYCH. W ramach projektu młodzież czterech klas: 2 TR, 3 TR SP i 3 TR GIM oraz klasa 3 LO b odbyły ciekawe warsztaty z trenerami w naszej szkole.

      Drugim etapem wdrażania projektu były zajęcia terenowe, które zostały zrealizowane na Uniwersytet Szczeciński. Wyjazd taki odbył się 30.09.2021 r. Grupa 90 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami udała się wczesnym rankiem do Szczecina, by tam wziąć udział w ciekawych i rozwijających własną osobowość i postawę przedsiębiorczą warsztatach. Po zajęciach udało nam się także zobaczyć ciekawe miejsca w Szczecinie.

      Celem warsztatów z przedsiębiorczości jest nabycie wiedzy z zakresu zarządzania projektami oraz kształcenie u młodzieży szkolnej postawy przedsiębiorczej w życiu i pracy, rozwój kompetencji przedsiębiorczych uczniów, przygotowanie ich do aktywnego poszukiwania swojego miejsca na rynku

      Dopełnieniem projektu będą warsztaty on-line z wykładowcami z Uniwersytetu Szczecińskiego, które odbędą się w październiku i listopadzie.

     • Lekcja historii

     • 27 września to data szczególna w historii Polski. 82 lata temu w Warszawie podjęto decyzję o powołaniu Służby Zwycięstwu Polski - organizacji, która stała się fundamentem polskiego Państwa Podziemnego. Później przekształcono ją w Związek Walki Zbrojnej i na końcu w Armię Krajową. Był to fenomenem w dziejach okupowanej Europy. Stworzone zostały struktury administracji, które w konspiracji działały nieprzerwanie do 1945 roku.

      Włączając się w obchody rocznicowe,przy współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Jarocinie na lekcjach  u p.Marty Jankowiak i  u p.T.Szymendery został wyświetlony film "Obowiązek Pamiętania"

     • Nocka w szkole kl. I Tż

     • W piątek 24.09 uczniowie klasy I TŻ nie wrócili jak co dzień do domu – zostali w szkole, aby się integrować. Koledzy z klasy III TŻsp oraz II TŻ przygotowali dla nich ciepły posiłek oraz słodką niespodziankę. Po lekcjach Jarociniacy zaprezentowali kolegom spoza Jarocina swoje miasto. Po powrocie do szkoły uczniowie integrowali się przygotowując wspólnie pizzę, a po kolacji poznawali się wzajemnie podczas gier i zabaw integracyjnych.

     • Integracja 2 Ti

     •  Piątkowe popołudnie tym razem nie upłynęło sielankowo dla części uczniów ZSP1. Informatycy z 2ti wraz z wychowawcą p. Przemkiem Łączniakiem spotkali się bowiem na pewnym polu uzbrojonym w zasieki, zarośla i okopy, by wyrównać pewne rachunki z klasy pierwszej - słowem #integracja2tia w #wildpaintball Cielcza. Zabawa w strzelanie kulkami z farbą, wspólne spotkanie przy ognisku było świetną okazją do integrowania się i wzajemnego poznawania klasy. Zgodnie z wymogami covid - wszyscy mieli maseczki Ciąg dalszy z pewnością nastąpi!

     • Europejski Dzień Języków

     • 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony, aby zwrócić szczególną uwagę na znaczenie nauki języków oraz poprawić świadomość istnienia i szacunku dla wszystkich języków używanych w Europie. Celem inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.

      Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs na plakat promujący Europejski Dzień Języków lub prezentujący Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Spośród nadesłanych prac jury nagrodziło trzy prace:

      I miejsce Patrycja Tomczak klasa 1TR

      II miejsce Oliwia Stasik klasa 2LOb

      III miejsce Zuzanna Pawlaczyk klasa 4TC

       

      Nagrody ufundował Powiat Jarociński

     • Integracja kl. I TC

     • W piątek 17.09.2021 po zakończeniu lekcji odbyło się spotkanie integracyjne klasy 1TC. Graficy nie przestraszyli się niesprzyjającej aury. Podczas słodkiego poczęstunku był czas odkrywanie tajemnic na temat kolegów ze szkolnej ławki. Podczas rozmowy wyszło na jaw, że w klasie są aż 4 osoby grające na gitarze oraz wielu artystów działających w różnych obszarach sztuki. Jedna z osób wystąpiła nawet w telewizji(!) Jak na grafików przystało, klasa w grupach, zaprojektowała znaki graficzne - tym razem bez programów graficznych - posługując się pędzlem i farbą. Spotkanie zakończyło się seansem filmowym w auli szkoły.

     • Najlepsza maturzystka 2021 roku

     • Nasza tegoroczna absolwentka Julia Kwiatkowska otrzymała tytuł najlepszej maturzystki 2021 Powiatu Jarocińskiego. Jesteśmy bardzo dumni, bowiem uzyskała średni wynik z egzaminów maturalnych 97%

      Julka - wytrwałości i dalszych sukcesów! GRATULUJEMY

     • KONKURS!!!!

     • Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW. Na pocztę Librus zostanie wysłany link z zagadkami językowymi.Zadania należy wykonywać z konta szkolnego (zsp1jarocin.edu.pl). Osoby z najwyższymi wynikami mogą wygrać książki w języku angielskim. Regulamin konkursu dostępny jest w Librusie. Do zabawy zaprasza p. Katarzyna Nowak.

     • Akcja integracja :-)

     • Klasa I LO b bardzo intensywnie spędziła dzisiejszy dzień. Pierwszoklasiści razem z wychowawczynią, Panią Martą Łączniak oraz Panią Sandrą Urny wybrali się na wycieczkę integracyjną do Poznania. Wyprawa rozpoczęła się od gry miejskiej w Parku Cytadela, gdzie uczniowie wykazali się doskonałą umiejętnością czytania mapy oraz wiedzą na temat najważniejszych atrakcji Cytadeli. Zasłużyli na miano Młodych Odkrywców i lody. Następnie klasa miała okazję przetestować swoją skoczność podczas wizyty w Jump Arenie, gdzie radzili sobie wyśmienicie. Pokonanie tylu wyzwań wymagało sporo wysiłku. Mimo to w drodze powrotnej nie zabrakło siły na wspólne radosne karaoke. Był to niezwykle udany początek naszej wspólnej czteroletniej przygody.

     • Spotkanie z dietetykiem

     • 20 września odbyło się spotkanie w naszej szkole, które poprowadziła p.Marta Kłopocka. Pani Marta jest dietetykiem i prowadzi własny gabinet Pora na banana - dietetyk Marta Kłopocka. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się czym dokladnie zajmuje się dietetyk, jak wygląda jego praca oraz w jaki sposób można zostac dietykiem. W spotkaniu uczestniczli uczniowie z klasy 3TŻ. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie

     • "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"

     • Klasa 3 TR (G) pod opieką p. Lidii Niedzieli-Skrzypczak uczestniczy w spotkaniu pt. "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" z przedstawicielami policji w związku z profilaktyczną akcją dla młodych kierowców.