• Spotkania z rodzicami

     • Najbliższe zebrania z rodzicami odbędą się w poniedziałek  21.11 br. o godzinie 16:00.

      W godzinach 16:45 - 18:00 dyżur  będą pełnić wszyscy nauczyciele uczący  w naszej szkole według następującego podziału na zespoły przedmiotowe:


      • w sali 23 - zespół nauczycieli języków obcych

      • w sali 15 - zespół nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych (matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia)

      • w sali 20 - zespół nauczycieli przedmiotów zawodowych ekonomicznych i gastronomicznych

      • w sali 21 - zespół nauczycieli przedmiotów zawodowych informatycznych, poligrafii i grafiki cyfrowej, mechatronicznych, budownictwa

      • w pokoju nauczycielskim - zespół nauczycieli przedmiotów humanistycznych (j. polski, historia, wos, muzyka, plastyka, religia) oraz zespół nauczycieli  wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa 

      grafik_sal_-_spotkania_z_rodzicami_21.11.2022_r.pdf
     • Obchody 75- lecia ZSP1

     • Piękne uroczystości, długo wyczekiwane spotkania, chwile radości i wzruszeń... tak minęły obchody 75-lecia naszej szkoły.

       

      Dziękujemy, że przyjechaliście, to Wy tworzycie historię naszej szkoły, cudowną atmosferę...

     • Spotkania z rodzicami

     •  

      Spotkania z rodzicami w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie odbędą się we wtorek 6 września 2022 r. zgodnie z poniższym harmonogramem:

      - godz. 16:30 - spotkanie dyrektora szkoły z rodzicami uczniów klas pierwszych

      - godz. 16:30 - spotkanie rodziców uczniów klas maturalnych z wychowawcami w salach

      - godz. 17:00 - spotkanie rodziców uczniów klas 1-4 technikum (P) oraz 1-3 liceum (P) z wychowawcami w salach

      - godz. 17:00 - spotkanie wicedyrektora szkoły z rodzicami uczniów klas maturalnych (informacja maturalna)

      - godz. 17:30 - spotkanie zespołu ds. organizacji Połowinek sala 013

      - godz. 17:45 - spotkanie zespołu ds. organizacji Studniówki sala 015

      - g. 18:00 Spotkanie Dyrektora Szkoły z przedstawicielami Oddziałowych Rad Klasowych sala 30 - wybór Prezydium Rady Rodziców.

      Grafik sal dostępny w dzienniku elektronicznym w dziale ogłoszenia.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 odbędzie się w czwartek 1 września br. wg poniższego harmonogramu:

      • g. 8:00 msza św. w kościele oo. Franciszkanów,
      • g. 9:00 - inauguracja roku szkolnego dla uczniów klas 2-5 technikum oraz 2-4 liceum ogólnokształcącego odbywa się w salach wg załączonego grafiku - realizują wychowawcy klas,
      • g. 9:00 - inauguracja roku szkolnego w auli ZSP1 - udział biorą uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami oraz pozostali nauczyciele. Będzie miało miejsce m.in. przedstawienie wychowawców przez dyrektora szkoły, a po zakończeniu uroczystości przejście z wychowawcami do sal.​​​​​​​

       grafik_sal_-_rozpoczecie_roku_2022-23.pdf

     • Budowlany Erasmus+ Jedynki

     • W maju bieżącego roku nasza szkoła zakończyła trzecią edycję programu Erasmus+. Projekt ten dotyczył głównie suchej zabudowy i był skierowany do uczniów klas technikum budowlanego. Szkole udało się pozyskać grant z funduszy Unii Europejskiej w wysokości 250 000 złotych, który został przeznaczony na kursy przygotowawcze, językowe, zakup odzieży ochronnej, ale przede wszystkim otrzymane dofinansowanie pozwoliło pokryć koszty praktyk zagranicznych.

       

      Do ośrodka kształcenia zawodowego w Götz każda z grup przyjechała w niedzielę. Był to czas na rozpakowanie naszych rzeczy, zaaklimatyzowanie się, zapoznanie z internatem oraz niemieckim opiekunem p. JeanetteKuplin. Na praktykantów czekał zawsze posiłek. Z powodu pandemii musieliśmy także poddać się testom na obecność wirusa.

       

      Każdego dnia o godzinie 7:30 schodziliśmy do stołówki na śniadanie, aby o 8:00 zacząć zajęcia w pracowni budowlanej, która mieściła się w tym samym budynku co internat i stołówka.O 13:00 zaczynała się nasza przerwa obiadowa. Mogliśmy wybrać jedno z czterech dań, jednaknie było dnia, żeby w stołówkowym menu nie serwowano jakiejś potrawy z kiełbasą. Niemcy z całą pewnością ją uwielbiają.

       

      Na zajęciach praktycznychnaszym głównym zadaniem było wykonanie z płyt kartonowo - gipsowych i metalowych profili baru według własnego pomysłu, ale z zachowaniem pewnych wytycznych, które wcześniej otrzymaliśmy od naszego instruktora. Poza tym przy oddzielnym stanowisku ćwiczyliśmy ocieplenie ściany ze styropianu, a następnie nakładaliśmy tynki mozaikowe.  Pod koniec praktyk nasza praca była poddawana ocenie, która uwzględniała stopień trudności oraz jakość wykonania. Najlepsza z grup otrzymała słodki upominek.

       

      Braliśmy również udział w zajęciach, podczas których przedstawiono nam podstawy termowizji oraz zaprezentowano kilka typów kamer termowizyjnych. Mieliśmy możliwość wypróbowania tych urządzeń w praktyce. Zajęcia odbyły się w tzw. domu praktycznym, który został stworzony wyłącznie  z myślą o  przyszłych budowlańcach. W domu praktycznym poza termowizją można dokonywać wielu innych pomiarów budowlanych, które są niezbędne w budowie głównie domów pasywnych.

       

      W weekend, kiedy mieliśmy wolny czas, wybraliśmy się na wycieczkę do Poczdamu i Berlina. Zwiedziliśmy tam kilka naprawdę ciekawych miejsc. Dla wielu z nas była to pierwsza wizyta w stolicy Niemiec. A w Poczdamie z pewnością każdemu zapadły w pamięci ogrody w parku Sanssouci. W czasie praktyk zwiedziliśmy także manufakturową cegielnię, która powstała na początku XIX wieku. Mogliśmy zapoznać się ze starą technologią wypału cegły. Dziś cegielnia ta służy jako źródło budulca, wykorzystywanego w rekonstrukcji lub renowacji obiektów historycznych.

       

      Pod koniec praktyk organizatorzy przygotowali dla nas miłe zakończenie, pożegnał nas wicedyrektor ośrodka p. Andreas Linzdorf, otrzymaliśmy dyplomy oraz drobne podarunki.Przy kawie i słodkim poczęstunku mieliśmy możliwość podsumować i powspominać najciekawsze i najzabawniejsze chwile naszych zagranicznych praktyk. Po powrocie do szkoły podczas uroczystego apelu otrzymaliśmy także certyfikat o nazwie Europass Mobilność, który stanowi poświadczenie odbycia zagranicznych praktyk. Mamy nadzieję, że dokument ten umożliwi nam znalezienie wymarzonej prac.

     • Zielona szkoła w Wiktorowie

     • Klasa 1TI oraz 2LOb wzięła udział w 3 dniowej wycieczce (23-25 maja) na zieloną szkołę do Wiktorowa.

      Po 2 godzinnej podróży dotarliśmy do ośrodka. Po rozdaniu kluczy i rozpakowaniu się uczniowie integrowali się podczas przeróżnych zabaw pobudzających aktywność. W pierwszy dzień był to pakiet kreatywnie i aktywnie (narty wieloosobowe, worki, potrójne spodnie) oraz kajaki, gdzie poddano próbie nasze umiejętności współpracy. W drugi dzień po śniadaniu oddaliśmy się wzajemnej grze w paintball oraz wspinaczce na specjalnie wyznaczonej do tego ścianie. Po obiedzie wspólnie spędzaliśmy czas grając w mega piłkarzyki, walcząc w strojach sumo oraz rzucając piłką w tarczę. W dzień trzeci zaraz po śniadaniu wybraliśmy się na Archery Tag oraz zagraliśmy w grę terenową Bitwa Plemion. Po rozgrywce, spakowaliśmy się i powróciliśmy do swoich domów. Była to super wycieczka, która z pewnością podobała się każdemu i spędził na niej świetnie czas.

      Filip z 1TI

     • Wizyta Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie

     • We wtorek 17 maja uczniowie klasy ósmej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie, wraz z wychowawczynią Panią Magdalena Ludwiczak, odwiedzili naszą szkołę. Podczas zwiedzania budynku szkolnego mieli okazję zobaczyć pracownie przedmiotów zawodowych i zapoznać się ze specyfika zawodów nauczanych w szkole. Przy tej okazji niektórzy z nich złożyli już podania do szkoły. Dziękujemy za dokonanie dobrego wyboru.