• Wymiana polsko – niemiecka w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1

• 14 kwietnia grupa uczniów z ZSP Nr1 w Jarocinie wyruszyła w podróż do zaprzyjaźnionego niemieckiego miasteczka Schlüchtern. Znajdująca się tam szkoła średnia KinzigSchule jest wieloletnim partnerem projektowym jarocińskiej Jedynki. Tegoroczna wymiana między szkołami rozpoczęła się od serii integracyjnych działań, które pozwoliły uczestnikom na wzajemne poznanie się i przygotowanie do wspólnej pracy nad projektem "Granice pokonać, granice przekraczać". Pierwszy dzień upłynął na budowaniu zespołu i planowaniu działań, które miały na celu zrozumienie i przełamywanie barier międzykulturowych.

Kolejnego dnia uczniowie mieli okazję zwiedzić Point Alpha, miejsce pełne historycznych znaczeń, gdzie odbyły się rozmowy z naocznymi świadkami wydarzeń z czasów zimnej wojny. To bezcenne doświadczenie pozwoliło młodym ludziom lepiej zrozumieć trudności i wyzwania związane z podziałem Niemiec.

Trzeci dzień wymiany to wycieczka do Frankfurtu nad Menem, gdzie uczestnicy mogli podziwiać zarówno nowoczesne, jak i historyczne oblicze miasta. Była to okazja do poznania niemieckiej kultury i historii, a także do zobaczenia, jak współczesność przeplata się z przeszłością.

Ostatni dzień wymiany upłynął pod znakiem pracy nad projektem. Uczniowie prezentowali swoje prace, w tym zbudowaną mapę Europy z przygotowanych wcześniej map poszczególnych państw. To był dlawszystkich moment pełen dumy widząc jak różnorodność może tworzyć spójną całość. Dzień zakończył się wspólnym grillem, który był miłym akcentem na pożegnanie i symbolicznym zamknięciem projektu.

Wymiana ta była nie tylko okazją do nauki i rozwijania umiejętności językowych, ale także do budowania trwałych przyjaźni i zrozumienia między młodymi ludźmi z różnych kultur. "Granice pokonać, granice przekraczać" stało się mottem, które uczestnicy z pewnością zachowają w pamięci na długo po zakończeniu projektu.Przekraczając granice, pokonali też bariery między sobą.

Wyjazd ten był możliwy dzięki dofinansowaniu z organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

• Odznaka Honorowa Za Zasługi Dla Województwa Wielkopolskiego dla Andrzeja Muzyki.

• Regionalny Konkurs Informatyczny - zostaliśmy zauważeni i docenieni.

19 października 2023 r. w olbrzymiej „Sali Ziemi” na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gala organizowana przez Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego pt. „Wielkopolska Szkoła Roku” i „Wielkopolski Nauczyciel Roku”. Przy tej okazji sześć osób otrzymało odznakę honorową za zasługi dla województwa wielkopolskiego. W tej grupie znalazł się Andrzej Muzyka, jako przedstawiciel organizatorów już piętnastej edycji Regionalnego Konkursu Informatycznego (od tego roku dla wszystkich powiatów Południowej Wielkopolski). Na Gali zostaliśmy przyjęci nad wyraz uroczyście. Oprócz wręczania nagród i poczęstunku, mogliśmy posłuchać utworów muzycznych w wykonaniu czterech saksofonistów,  zespołu TREvoci oraz  obejrzeć balet artystyczny młodych poznańskich tancerzy.

Dla grupy nauczycieli organizujących RKI (Alicja Kniat, Dorota Przewoźna, Jan Gabruk, Paweł Grzegorzewski, Przemysław Łączniak, Andrzej Muzyka, Robert Strzelecki) ważne jest poparcie dyrektorów naszych szkół (Marek Sobczak, Marek Tyrakowski) – to oni zarekomendowali naszą działalność w Urzędzie Marszałkowskim.Dziękujemy za współpracę.

Poniżej zdjęcia z w/w Gali:1) widok ogólny na salę, 2) z Panią Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, 3) Pani Dyrektor Departamentu Nauki i Szkolnict

• Spotkania z rodzicami

• Spotkania z rodzicami w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie odbędą się we wtorek 5 września 2023 r. zgodnie z poniższym harmonogramem:

- godz. 16:30 - spotkanie dyrektora szkoły z rodzicami uczniów klas pierwszych w auli szkolnej

- godz. 16:30 - spotkanie rodziców uczniów klas maturalnych z wychowawcami w salach

- godz. 17:00 - spotkanie rodziców uczniów klas 1-4 technikum oraz 1-3 liceum z wychowawcami w salach

- godz. 17:00 - spotkanie wicedyrektora szkoły z rodzicami uczniów klas maturalnych (informacja maturalna) w auli szkolnej

- godz. 17:30 - spotkanie zespołu ds. organizacji Połowinek sala 013

-godz. 17:45 - spotkanie zespołu ds. organizacji Studniówki sala 015

Spotkanie Dyrektora Szkoły z przedstawicielami Oddziałowych Rad Klasowych – g. 18:00 sala 30 Wybór Prezydium Rady Rodziców.

grafik_sal_na_wywiadówki.pdf